miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prawo i Sprawiedliwość w Małopolsce zwiera szeregi

0 1 032

Wyzwania dla Małopolski oraz aktywność struktur Prawa i Sprawiedliwości – pod tym tematem w sobotę w Krakowie odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. „Spotkania w terenie ruszyły, pora zwiększyć tempo!” – powiedziała szefowa PiS w Małopolsce Beata Szydło.

Czytaj również: Źródła w PiS: Poseł z Sądecczyzny z największymi szansami na objęcie stanowiska wiceszefa MSZ

Po zmianach organizacyjnych w partii pora na wytężoną pracę – jesteśmy jednością i razem – radni, parlamentarzyści, członkowie partii pracujemy dla Polski – podkreśliła była premier.

Równocześnie szefowa Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce przedstawiła harmonogram swoich spotkań ze strukturami partii w terenie. Zwróciła uwagę, że w okresie pandemii aktywność niektórych komitetów została mocno ograniczona, dlatego należy powrócić do pełnego zaangażowania jak w poprzednich latach.

– Ruszam w trasę i będę spotykała się z wszystkimi strukturami organizacyjnymi partii w Małopolsce. Będą to spotkania robocze, na których wypracujemy sposób działania, plany i strategię na najbliższe miesiące – zapraszamy zarówno członków partii, jak i wszystkich samorządowców, którzy z nami współpracują lub chcą współpracować.

Premier zwróciła również uwagę, że odtworzone mają zostać struktury młodzieżowe, za które ma od teraz odpowiadać Jakub Cieśla, dotychczas będący przewodniczącym Forum Młodych PiS w Krakowie, a także członek zarządu Forum Młodych w Polsce.

– Młodzi ludzie mają wielki potencjał. Z jednej strony chcą się uczyć od polityków, z drugiej strony mają często inne spojrzenie na pewne kwestie, dlatego mogą doradzać co jest dla nich ważne – powiedział Jakub Cieśla.

Dyskusja dotyczyła również kwestii źródeł ogrzewania, rozwoju kolei i dróg w województwie, ochrony powietrza, czy polityki informacyjnej. Tutaj Rada powołała pana Michała Drewnickiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa na funkcję rzecznika partii w Małopolsce.

Rada Regionalna to statutowe ciało w ramach struktur Prawa i Sprawiedliwości, w którego skład wchodzą parlamentarzyści partii z danego województwa, członkowie zarządu samorządu wojewódzkiego, pełnomocnicy okręgów czy przewodniczący klubów PiS w miastach będących stolicami okręgów wyborczych do sejmu.

Rada ma za zadanie koordynować działania partii w województwie, zatwierdzać listy wyborcze do Sejmiku Województwa Małopolskiego czy rekomendować kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości europoseł Beata Szydło została powołana na funkcję szefa Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź