miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prognozy coraz gorsze! Może spaść ponad 30 cm śniegu!

0 1 595

Ostatnio informowaliśmy, że już w najbliższy weekend wraca zima z silnymi mrozami. Im bliżej soboty, tym pewniejsze okazują się prognozy. Zmiana pogody ma przynieść nie tylko silny mróz, ale i obfite opady śniegu, przy czym na południu Polski może spaść ponad 30 cm białego puchu!

 

Czytaj również: Uwaga! Wraca zima z mrozami do -16 stopni!

 

Sieć Obserwatorów Burz udostępniła na swoim profilu na facebooku informację, z której wynika, że Polskę dosięgnie ośrodek niżowy. Najpierw przez województwa południowe przejdzie fala opadów deszczu, a później pojawi się mróz wraz z intensywnymi opadami śniegu. Miejscami może spaść 15-30 cm śniegu, a w niektórych rejonach południowej Polski wartość 30 cm może zostać przekroczona.

Co więcej, w związku ze wzrostem gradientu ciśnienia mogą wzrosnąć prędkości wiatru, który w porywach może osiągać 70 km/h, a nad morzem i w górach nawet 90-100 km/h powodując zawieje i zamiecie śnieżne. Dodatkowo wiatr będzie także obniżał temperaturę odczuwalną o mniej więcej 10 stopni w dół.

Dobrą informacją jest jednak to, że taka pogoda, oczywiście według prognoz ma potrwać tylko kilka dni. Jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, zostaną wydane ostrzeżenia.

Informacje te potwierdzają także inne prognozy. Poniżej znajduje się fragment dzisiejszej (14 marca) prognozy pogody z TVN24, na którym pokazany jest napływ zimnego powietrza z północnego-wschodu, które spowoduje ochłodzenie nawet do -15 stopni. Na załączonej grafice wskazana jest także prognozowana suma opadów śniegu, które na południu Polski mogą wynieść od 20 do 50 cm.

 

 

Opr. MK
Źródło: Sieć Obserwatorów Burz
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)
Grafika: TVN 24

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.