miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przybywa zakażeń na Sądecczyźnie! Już 1715 osób na kwarantannach [Raport 10.07.2020]

0 1 731

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. Na Sądecczyźnie odnotowano kolejne infekcje. Dzisiaj to 8 przypadków w powiecie nowosądeckim. W całej Małopolsce przybyło 19 zakażonych. W Polsce jest to natomiast 37 216  chorych, z czego 1 562 osoby zmarły.

 

Czytaj również: UWAGA! Śmiertelny wypadek w Starym Sączu! Droga zablokowana

 

 Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 19 osób. To 7 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 15 do 69 lat, z powiatu nowosądeckiego (8 osób), Krakowa (3 osoby), powiatów: limanowskiego, tatrzańskiego, tarnowskiego (po 2 osoby) oraz powiatu nowotarskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1966 osób poinformował dzisiaj Sanepid.

 

 

Otrzymaliśmy również informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 18 do 83 lat, z powiatu tarnowskiego (6 osób), Krakowa i powiatu suskiego (po 2 osoby) oraz powiatu chrzanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1345 ozdrowieńców.

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 1715 osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (10 lipca) mamy 23 osoby zainfekowane koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 165 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1571 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 271, powiat – 1300), 111 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 28, powiat – 83) oraz 33 osoby były objęte nadzorem epidemiologicznym (miasto – 13, powiat – 20).

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź