miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

RODZINNY DOM OPIEKI STAŚ – prywatny Dom Pomocy Społecznej

Kompleksowa opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi

0 4 575

Od kilku miesięcy w Gnojniku (powiat brzeski) w nowej lokalizacji funkcjonuje Rodzinny Dom Opieki STAŚ – Prywatny Dom Pomocy Społecznej. To harmonijne połączenie supernowoczesnego obiektu specjalnie zaprojektowanego i wybudowanego po to, aby spełniał wszystkie potrzeby mieszkańców i umożliwiał codzienne funkcjonowanie w komfortowych warunkach. Obiekt posiada profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, doświadczony zespół pracowników i najlepsze, sprawdzone tradycje opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi.

 

Czytaj również: Zostań dyplomowanym Mikołajem! Akcja społeczna Sursum Cordy

 

Zapewniamy taką opiekę jaką każdy sam chciałby być otoczony. Posiadamy prawie 20 letnie doświadczenie w świadczeniu usług medycznych, a od ośmiu lat prowadzimy również całodobowy Dom Opieki STAŚ – informuje nas dr Ewa Cierniak – Lambert, właścicielka obiektu. – Nasi podopieczni objęci są całodobową opieką lekarsko-pielęgniarską. Każdy pensjonariusz objęty jest stworzonym specjalnie dla Niego programem rehabilitacyjnym, obejmującym zajęcia na nowoczesnych, doskonale wyposażonych salach terapeutycznych lub – jeżeli sytuacja tego wymaga – rehabilitacją przyłóżkową – dodaje Pani Ewa.

 

Dom Opieki STAŚ zapewnia opiekę poszpitalną, w tym po zabiegach operacyjnych (po złamaniach, endoprotezach), po urazach  i  udarach mózgu, ze schorzeniami Parkinsona, Alzchaimera. Przyjmuje na pobyty stałe i okresowe osoby starsze i niepełnosprawne.

Krótkoterminowy pobyt w rodzinnym domu opieki może przyjmować różne formy. Mogą to być pobyty kilkudniowe lub kilkutygodniowe związane z rehabilitacją lub powrotem do zdrowia po ciężkiej chorobie. Długoterminowe pobyty w RDO pozwalają natomiast na zapewnienie starszej osobie całodobowej i stałej opieki lekarskiej oraz pielęgniarskiej.

 

 

Pokoje pensjonariuszy są bardzo przestronne i jasne, zapewniające pełen komfort i intymność. Każdy z własnym węzłem sanitarnym, telewizorem. Obiekt został wybudowany na bardzo dużej hektarowej działce, otoczony jest przepięknym ogrodem, którego bogata kolekcja roślin powoduje, że wszystko się nieustannie zmienia wraz z porami roku. Widoki zarówno z okiem pensjonariuszy jak również z przeszklonych pomieszczeń widokowych zapierają dech w piersiach, bogata roślinność, różnorodność iglaków i innych roślin, kwietne łąki, rabaty kolorowe,  różane żywopłoty – wprost bajeczny ogród, który cały czas jest udoskonalany.

Całość jest ogrodzona, monitorowana i w pełni bezpieczna. Na zewnątrz zaprojektowane zostały liczne alejki spacerowe, jest duża altana w której – jeżeli pogoda na to pozwala – prowadzone jest bogate życie towarzyskie mieszkańców Domu Opieki STAŚ. Są również cztery mniejsze altanki gdzie można spotkać się w mniejszym gronie, przyjąć gości lub rodzinę, porozmawiać, napić się kawy, herbaty lub zjeść ciasto. Jest jeziorko pełne ryb.

Nasi pensjonariusze nigdy się nie nudzą, zawsze coś się dzieje. Staramy się zapewnić domową atmosferę, pensjonariusze obchodzą swoje święta – urodziny lub imieniny –  mówi dr Ewa Cierniak – Lambert. – Obchodzimy nasze tradycyjne święta, tak ważne w naszej kulturze – Boże Narodzenie i Wielkanoc z wszystkimi związanymi z tym tradycjami. Zapewniamy pełną opiekę duszpasterską łącznie z możliwością uczestnictwa we Mszy Świętej na terenie naszego ośrodka dla wszystkich, którzy sobie tego życzą. Na terenie ośrodka istnieją również pomieszczenia pełniące rolę kaplicy, z której mogą korzystać osoby odczuwają taką potrzebę.  Zapewniamy również opiekę psychologa, który jest do dyspozycji pensjonariuszy.

Wszystko to powoduje, że Rodzinny  Dom Opieki STAŚ zdobywa coraz większą renomę i chętnie przybywają do nas pensjonariusze nawet z odległych regionów Polski. Właściciele dokładają wszelkich starań, aby podopieczni czuli się u dobrze, a rodziny miały pewność, że powierzyły swoich najbliższych w zaufane ręce doświadczonego, odpowiedzialnego i pełnego empatii personelu.

Serdecznie zapraszamy rodziny do odwiedzenia RDO STAŚ oraz kontaktu telefonicznego. Zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania się na miejscu z ofertą i warunkami w jakich mieszkają pensjonariusze Rodzinnego Domu Opieki Staś.

Adres: 32-864 Gnojnik 740, województwo małopolskie
Telefon: 14-674-00-50. Telefon komórkowy: 662046764

Strona www – KLIK (https://stas.gnojnik.eu/)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź