miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na Sądecczyźnie zakwitną Pola Nadziei! Tym razem na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum

1 1 448

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”, którego siedziba mieści się przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu po raz kolejny organizuje akcję charytatywną Pola Nadziei. Hasło tegorocznego przedsięwzięcia brzmi: „Między niebem a ziemią kwitną Pola Nadziei”.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Dzieci powitały wiosnę! Marzannę wysłały na Biegun Północny [ZDJĘCIA]

 

– Co roku na przełomie marca oraz kwietnia Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” organizuje Pola Nadziei. Ogólnopolska akcja odbędzie się po raz szesnasty. W trakcie kampanii będziemy zbierać datki na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Kwesta będzie prowadzona za zgodą biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dwudziestu kościołach na terenie Sądecczyzny – powiedział Mieczysław Kaczwiński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”.

Tegoroczna akcja (2019) odbywać się będzie pod hasłem „Między niebem a ziemią kwitną Pola Nadziei”. W niedzielę (31 marca) przy dwudziestu kościołach w Nowym Sączu, Starym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Wielogłowach, Piątkowej oraz Nawojowej prowadzona będzie zbiórka funduszy dla Sądeckiego Hospicjum. Po raz pierwszy do kampanii włączy się parafia w Łącku i Porębie Małej. W zamian za datek wolontariusze wręczać będą żonkile.

Żonkilemiędzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną budzą się one do życia i dlatego wtedy zbierane są środki finansowe na rzecz Sądeckiego Hospicjum. W akcję włącza się ponad 100 wolontariuszy: z Zespołu Regionalnego „Piątkowioki” z Nowego Sącza, I Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu pod opieką Małgorzaty Jawor i Teresy Szewczyk oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu pod opieką Dominiki Olech i Justyny Sowińskiej, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych pod opieką Małgorzaty Matląg oraz Zespół Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, zuchy i harcerze z IV nowosądeckiej drużyny wielopoziomowej „Trzy Żywioły” z opiekunami i rodzicami z Zabełcza, młodzież z parafii Jana Pawła II pod opieką Jadwigi Papaj, młodzież z Zespołu Szkół w Świniarsku pod opieką Małgorzaty Surowiak, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Nowego Sącza, Zarząd Osiedla Dąbrówka, Zarząd Osiedla Poręba Mała, TKKF w Nowym Sączu, wolontariusze ze Stowarzyszenia „Tradycja i Przyszłość” pod opieką Andrzeja Bodzionego, pracownicy oraz młodzież z Zespołu Świetlic Środowiskowych oraz pracownicy i członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”. Kampanię zainaugurowano w Szkole Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu oraz Katolickiej Szkole Podstawowej przy parafii św. Heleny. Pola Nadziei będą odbywać się w kilku szkołach Nowego Sącza i okolic.

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Prace projektowe nowego skrzydła budynku zostały zakończone, a budowa rozpocznie się prawdopodobnie w pierwszym półroczu tego roku. Koszt inwestycji to ok. 4 miliony złotych. Warto zaznaczyć, że znajdzie się tam miejsce dla 23 ciężko chorych osób (z nowotworami).

W poprzednim roku w ramach kampanii Pola Nadziei udało się zebrać aż 73.501,81 złotych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Sądeckie Hospicjum (zdjęcie główne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Grzegorz pisze

    W SP 1 nie ma harcerzy

Zostaw odpowiedź