miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Spory sprzeciw społeczny dot. Sądeczanki! Konsultacje zakończone, droga powstanie?

11 6 107

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu zmodernizowanej drogi krajowej DK75. Na tzw. Sądeczankę wpłynęło przeszło 100 wniosków, w których mieszkańcy przekazują swoje uwagi. Duży sprzeciw społeczny dot. inwestycji uniemożliwi wydanie decyzji środowiskowej w listopadzie tego roku. Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie czeka więc sporo pracy związanej z analizą postulatów mieszkańców powiatu nowosądeckiego i brzeskiego. Według zapowiedzi GDDKiA połączenie drogą ekspresową Nowego Sącza z autostradą A4 w Brzesku ma powstać do 2029 roku.

Czytaj również: Michał Kądziołka zgarnął przeszło setkę mieszkańców Nowego Sącza! Wspólny wyjazd na Jarmarki Bożonarodzeniowe to będzie HIT

– Rzeczywiście te konsultacje zostały zakończone. Niemniej jednak sprzeciw społecznych jest bardzo duży, bo nawet pod jednym wnioskiem podpisało się ponad tysiąc mieszkańców. Nie możemy tej sprawy bagatelizować i bardzo wnikliwie analizujemy te uwagi – poinformowała rzecznik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie Ada Słodkowska Łabuzek na antenie Radia Kraków.
Fot.: GDDKiA w Krakowie
Źródło: Radio Kraków
 
Komentarze Facebook
Zobacz również
11 Komentarze
 1. Lucy Fere pisze

  Czyli bez zmian. Te analizy pewnie znowu kilka lat potrwaja.
  Nie wiem jak oni sobie wyobrazaja ze droga ma powstac do 2029. Sam opis projektu i przetarg potrwaja kilka lat. Wykonanie tez pewnie sporo czasu pochlonie. 🙄
  A Sadeczyzna pozostanie regionem praktycznie wykluczonym transportowo, czyli Polskim za*upiem.

  😈😈😈

 2. Tak jest pisze

  Czyli standard i ciąg dalszy parodii pod nazwą sądeczanka tak to idzie jak stadion sandecji

 3. Anonim pisze

  Za kilka lat do Brzeska będziemy jechać 3 godziny przy tym jak przybywa samochodów,już stoimy w dużych korkach i będzie coraz gorzej,większość czasu będziemy spędzać stojąc w korkach,bo po co komu droga,głupie myślenie ludzi.

 4. Anonim pisze

  Ale nie obawiasz się wysiedlenia

 5. Ja pisze

  A później ludność regionu marudzi że mało zarabia samym wykluczając się z dużego rynku

 6. Wizjoner pisze

  Sadeckiej wladzy i biznesowi na reke jest przeciaganie tematu budowy sadeczanki wiec kazdy powod jest dobry, aby opoznic ten proces o kilka lat. W przypadku kolei do krk nie ma tego tematu- a tez domy sa i będą burzone a ludzie za odszkodowaniem wysledlani tylke ze w tym przpadku decyduje mocniejsza grupa biznesu (cargo berlin-stambul, tent itp). Ponieważ w saczu jest 6 krotnie więcej milonerow niz srednia krajowa to nawet po wybudowania lini podleze piekiełko spodziewam sie „dzwinych godzin odjazdów”, postojow w każdej pipidowie, ciasnych składow itd.

 7. Wojtek pisze

  Pod wnioskiem podpisało się 1000 osób.Cały 1000 pracuję pewnie u Wiśniowskiego albo Fakro. Sądeckim biznesmenom jest na ręke aby ta Sądeczanka nie powstała to oni blokują bojąc się odpływu taniej siły roboczej w stronę Krakowa.

 8. Andrzej pisze

  Niestety. Sącz nie jest jedynym miastem gdzie blokuje się budowę drogi. Takich miasteczek jest w Polsce sporo i to powszechna praktyka lokalnych biznesmenów.

 9. Tomek pisze

  Takie rzeczy tylko w sączu
  Stadion
  Droga
  Kolej
  …itd

 10. James pisze

  Albo Polskiej Cebuli coś przeszkadza, zresztą jak zwykle. W Chinach jak trzeba było to 45 tyś osób zostało przesiedlonych na etapie budowy zapory trzech przełomów. Środowisko gówno nie środowisko, dramat społeczny polskiej idiotycznej 'wiary’ która widzi problem we wszystkich co dobre i ma mocne fundamenty rozwoju tego kraju !!! Rzygam na samą myśl mentalności polocków.

 11. Bolo pisze

  Najpierw sprawdźcie kto blokuje inwestycje a potem kometujce najwięcej nie chętnych jest w Gnojniku bo tak naprawdę im nie zależy bo do autostrady mają kilka km

Zostaw odpowiedź