miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Synoptyczna prognoza pogody na weekend 23-25 lutego

0 545

W weekend pogoda będzie dość dynamiczna i zmienna w wielu rejonach kraju. Piątek zapowiada się pochmurny z przelotnymi opadami deszczu we wschodniej połowie kraju. W sobotę strefa opadów przemieści się na północ, a na południu pojawią się rozpogodzenia. W niedzielę będzie na ogół pogodnie, jedynie początkowo na północy i wschodzie możliwy słaby przelotny deszcz. W sobotę i niedzielę ciepło, na południu temperatura wzrośnie nawet do 14°C.

 

PIĄTEK (23.02)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Morza Północnego, w strefie układów frontów atmosferycznych. W nocy napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie, w dzień za frontem chłodnym nieco chłodniejsze. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w dzień zacznie rosnąć.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie duże, na wschodzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na szczytach Tatr miejscami o około 8-10 cm. Temperatura maksymalna od około 8°C na zachodzie do około 11°C na wschodzie, w rejonach podgórskich od 5°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 3°C, na szczytach Tatr około -2°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich początkowo w porywach do 75 km/h, południowy i południowo-zachodni, potem słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na kierunki wschodnie. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Kraków: 9°C    
Nowy Sącz: 8°C   
Kielce: 7°C    
Rzeszów: 10°C   
Zakopane: 5°C

 

SOBOTA (24.02)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Morza Północnego nad Morze Norweskie. Nad obszarem kraju zalegać będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, we wschodniej połowie kraju nieco cieplejszej. Ciśnienie w nocy będzie spadać, w ciągu dnia zacznie rosnąć.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
W dzień początkowo zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Po południu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 11°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 4°C, na szczytach Tatr około -1°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, stopniowo słabnący, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 40 km/h do 55 km/h), w porywach do 110 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

Kraków: 14°C    
Nowy Sącz: 13°C   
Kielce: 11°C    
Rzeszów: 13°C   
Zakopane: 9°C

 

NIEDZIELA (25.02)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska będzie pomiędzy zatoką niżu znad Francji, a wyżem znad Rosji. Na wschodzie kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu Europy będzie napływać ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie będzie spadać. 

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.  Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

Kraków: 14°C    
Nowy Sącz: 13°C  
Kielce: 13°C    
Rzeszów: 13°C   
Zakopane: 10°C

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź