miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Synoptyczna prognoza pogody na weekend [8-10 września]

0 333

Weekend w całym kraju będzie słoneczny i bardzo ciepły. Gdzieniegdzie w nocy i nad ranem utworzą się krótkotrwałe mgły. Taką pogodę zagwarantuje nam rozległy układ wysokiego ciśnienia, którego centrum będzie zalegało nad Centralną i Wschodnią Europą. Do Polski będzie napływało ciepłe i suche powietrze.

Czytaj również: Uwaga! Zanieczyszczenie wodociągu. 3000 osób bez dostępu do wody

PIĄTEK (26.05)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w ciepłym i suchym powietrzu napływającym znad południowej Europy. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, w rejonach podgórskich od 22°C do 24°C, wysoko w Beskidach od 15°C do 18°C, na szczytach Tatr około 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Kraków: 25°C    
Nowy Sącz: 25°C    
Kielce: 24°C    
Rzeszów: 25°C   
Zakopane: 22°C

SOBOTA (27.05)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu wyżu znad wschodniej Europy, w ciepłym i suchym powietrzu. Ciśnienie będzie wolno spadać.

 Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C, w rejonach podgórskich od 23°C do 26°C, wysoko w Beskidach od 16°C do 19°C, na szczytach Tatr około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Kraków: 26°C    
Nowy Sącz: 25°C    
Kielce: 25°C    
Rzeszów: 26°C   
Zakopane: 23°C

NIEDZIELA (28.05)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znajdzie się nad wschodnią Białorusią. Nadal będzie napływało ciepłe i suche powietrze. Ciśnienie powoli będzie spadało.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C, w rejonach podgórskich około 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Kraków: 28°C    
Nowy Sącz: 25°C    
Kielce: 27°C    
Rzeszów: 26°C   
Zakopane: 24°C

Źródło fot.: IMiGW

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź