miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jakie są różnice między liftingiem wampirzym a tradycyjnymi metodami liftingu twarzy?

0 414

W medycynie estetycznej wciąż pojawiają się coraz nowsze metody pozwalające skutecznie i w krótkim czasie poprawić kondycję skóry i włosów. Jednym z innowacyjnych, bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów jest lifting wampirzy. Jak działa osocze na twarz, a jakie efekty przynosi dla kondycji włosów? Sprawdź, czym różni się ta metoda od tradycyjnych możliwości liftingu twarzy.

Na czym polega lifting wampirzy?

Wampirzy lifting jest metodą, w której wykorzystuje się krew własną pacjenta. Materiał jest pobierany bezpośrednio przed zabiegiem, a następnie przetwarzany, aby uzyskać z niego osocze bogatopłytkowe. Następnie skóra jest ostrzykiwana przygotowanym preparatem, a celem tego zabiegu jest aktywacja procesów regeneracji w skórze i pobudzenie produkcji kolagenu. Procedura ta dedykowana jest pacjentom ceniącym naturalne preparaty, a także cierpiącym na różnego rodzaju alergie.

Warto dodać, że w gabinetach wykonuje się także osocze bogatopłytkowe na włosy! Zabieg polecany jest przede wszystkim w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów, osłabieniem ich, a nawet łysieniem. Płytki krwi zawarte w osoczu stymulują bowiem mieszki włosowe do większej aktywności. Na skutek zabiegu poprawia się mikrokrążenie skóry głowy, a w efekcie poprawia się kondycja włosów i zwiększa ich gęstość.

Czym różni się lifting wampirzy od innych metod liftingu twarzy?

Lifting wampirzy jest zabiegiem małoinwazyjnym. Nie wymaga chirurgicznego cięcia, ani szycia, dzięki czemu pacjent może wrócić do normalnych aktywności niemal natychmiast po zabiegu. Jest to zdecydowana przewaga tej procedury nad innymi metodami liftingu twarzy, które często wymagają nacięcia skóry. Wówczas okres rekonwalescencji jest dłuższy, a ryzyko powikłań większe.

Warto zwrócić uwagę, że osocze bogatopłytkowe pozwala uzyskać zadowalające, trwałe efekty, jednak dla ich uzyskania zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Rezultaty pojawiają się stopniowo, poprawa tekstury i jędrności skóry może trwać nawet do kilku tygodbi. Wiele innych metod liftingu twarzy sprawia, że efekty widoczne są niemal natychmiast, natomiast ich trwałość jest zróżnicowana, co oznacza, że z czasem mogą wymagać przeprowadzenia ponownego liftingu.

Wampirzy lifting polecany jest pacjentom z umiarkowanymi oznakami starzenia. Wykazuje ograniczoną skuteczność w przypadku głębokich, utrwalonych zmarszczek i widocznej wiotkości skóry. W takich sytuacjach tradycyjne metody liftingu twarzy mogą okazać się bardziej skuteczne. Jednak o tym, jaką metodę warto wybrać, należy zdecydować po konsultacji ze specjalistą i indywidualnej ocenie stanu skóry (lub włosów). Wybór pomiędzy liftingiem wampirzym zależy od potrzeb i oczekiwań konkretnego pacjenta. Wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów znajdziesz w Instytucie Cosmedic. Osocze bogatopłytkowe na włosy – Bydgoszcz przeprowadzą rzetelni eksperci, którzy kompleksowo ocenią stan skóry i włosów. Dzięki prawidłowej kwalifikacji i bezpiecznie przeprowadzonym zabiegu każdy pacjent może cieszyć się z widocznych, trwałych efektów.

Mat. inf-prom.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź