miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Nad Sądecczyzną przejdą burze z opadami deszczu oraz gradu

0 497

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, deszczem oraz z bardzo silnym wiatrem, które mogą wystąpić na terenie całego powiatu nowosądeckiego.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Zespoły trzyosobowe zostaną utrzymane w karetkach Pogotowia Ratunkowego!

 

Od środy (5 września) od godz. 8:00 do czwartku (6 września) do godz. 24:00 prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami spodziewany jest również grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorologicznego to 90%.

Stopień zagrożenia określono jako pierwszy w skali trzystopniowej, a ostrzeżenie dotyczy powiatu nowosądeckiego oraz miasta Nowego Sącza.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.: 18 414-16-21) lub po godz. 15:30 – Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (tel.: 18 448-69-10, 18 448-69-11).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: Serwis Pogodowy IMGW-PIB
Fot.: pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź