miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

AGROPROMOCJA już w ten weekend w Nawojowej!

0 907

W ten weekend (8 i 9 września) odbędzie się największe wydarzenie związane z agroturystyką i rolnictwem w Małopolsce! Do Nawojowej zjadą się wystawcy z całego regionu i przedstawią swoje produkty. Do udziału w AGROPROMOCJI zaprasza Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z. s. w Karniowicach.

 

Czytaj również: Promujemy małopolskie rolnictwo – rozmowa z Markiem Kwiatkowskim

 

Nawojowa koło Nowego Sącza – teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołu Aktywizacji Zawodowej. W programie m.in.: wystawa maszyn rolniczych, urządzeń do ogrodu, wystawy zwierząt: owiec, zwierząt futerkowych, drobiu ptaków ozdobnych i innych, wystawa budownictwa, kiermasz ogrodniczy, kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła, prezentacje zanikających zawodów, prezentacja ofert agroturystycznych, degustacje regionalnych przysmaków, z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich, występy zespołów artystycznych, przejażdżki konne, strefa gastronomiczna.

Głównym celem wystawy jest promocja najlepszych produktów i firm sfery agrobiznesu, ułatwienie kontaktów biznesowych między rolnikami a przedsiębiorcami, a także przedstawienie dorobku gospodarczego i kulturowego Małopolski, w tym szczególnie produktu regionalnego, agroturystyki i rękodzieła.

Podczas wystawy swój dorobek, wyroby i usługi zaprezentuje blisko 400 firm z branż rolniczych i okołorolniczych oraz wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej i pszczelarzy. Ponadto w Agroporomocji  udział biorą urzędy gmin promujące swój region, liczne placówki naukowe, instytucje obsługujące rolnictwo np. ubezpieczeniowe oraz agencje rolnicze, banki, wydawnictwa pism branżowych, itp.

Nieprzerwanie od 28 lat wystawa stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie produkcji rolnej, ekologii i ochrony środowiska, przetwórstwa rolno-spożywczego, ogrodnictwa, nasiennictwa, budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich, jak również dziedzictwa kulturowego, kulinarnego i folkloru małopolskiej wsi.

Na AGROPROMOCJI można zobaczyć i kupić wszystko to, co ma do zaoferowania małopolska wieś. Profesjonalnych rolników zainteresowanych unowocześnianiem swoich gospodarstw, kupnem ciągnika, nasion czy nawozów, nabyciem nowej wiedzy technologicznej bądź chcących skorzystać z doradztwa w zakresie PROW lub ubezpieczeń upraw zachęcam do odwiedzenia mocno branżowych części wystawy. Natomiast pozostałych zwiedzającym szczególnie zapraszam do zobaczenia wystawy zwierząt i skorzystania z przejażdżek konnych. Podczas AGROPROMOCJI będą mieli Państwo okazję zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, posłuchać kapel folklorystycznych, które przygotowały bogaty program artystyczny na estradzie, a także kupić przeróżne produkty, od żywności ekologicznej, przetworów rolno-spożywczych, świeżego chleba, tradycyjnych specjałów z pokolenia na pokolenie robionych według tej samej receptury, przez dzieła rękodzielników i twórców ludowych, po sadzonki kwiatów i krzewów do ogrodu.

Cała wystawa zlokalizowana jest na dużym terenie i jest podzielona na części tematyczne, najważniejsze z nich to wystawy zwierząt, budownictwa, maszyn i urządzeń, kiermasz ogrodniczy, rękodzieła oraz stoiska firm doradczych.

Wystawie towarzyszy bogaty program artystyczny, występy zespołów folklorystycznych oraz tanecznych.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie internetowej: www.agropromocja.modr.pl

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Organizatorzy

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź