miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zebrali dary dla pogorzelców z Nowej Białej

0 180

W ostatnim czasie całą Polską wstrząsnęła wiadomość o tragedii w Nowej Białej – pożar strawił budynki gospodarcze i mieszkalne. Poszkodowani mieszkańcy znajdują się w dramatycznej sytuacji życiowej – stracili dobytek życia i obecnie żyją wyłącznie dzięki pomocy innych osób. Ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin i ok. 50 obiektów gospodarczych. Z pomocą ruszyli także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

 

Czytaj również: Zlot młodzieży OHP i ZHP na starosądeckich błoniach

 

Szkolne koło wolontariatu oraz szkolne koło PCK działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie natychmiast postanowiło przyłączyć się do spontanicznej akcji strażaków z Rytra. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, mieszkańców Starego Sącza i sponsorów: Centrum Bruku s. c. Agnieszka i Jacek Chochorowscy oraz Szymona Stolarskiego udało się zebrać dary, które jutro trafią do potrzebujących.

Organizatorzy akcji: Małgorzata Jawor, Teresa Szewczyk, Aneta Mamala i Małgorzata Dorula dziękują też strażakom, którzy zawsze pomagają potrzebującym.

 

Fot., źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź