miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zyskaj niemal 7 tysięcy złotych na dowolne szkolenie! Kolejne spotkania na ziemi sądeckiej

0 1 866

Planujesz szkolenie, aby podnieść własną wartość na rynku pracy? Chcesz podszlifować język, zdobyć prawo jazdy kat. A, B, C, D + wkładki? Chcesz się przebranżowić. Zwiększyć pole widzenia? Zmienić pracę na bardziej atrakcyjną z lepszym wynagrodzeniem? Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy mogą Ci w tym pomóc!

 

Czytaj również: Kolejny most nad Dunajcem! Symboliczne wbicie łopaty w Kurowie

 

Specjalnie z myślą o osobach pracujących Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Krakowie przygotował dwie możliwości dofinansowania szkoleń: językowych, komputerowych, prawa jazdy lub innych zawodowych. Możesz otrzymać nawet 87% dofinansowania w formie bonów szkoleniowych. A wszystko to dzięki projektom realizowanym przez WUP: „Kierunek Kariera (KK)” oraz „Kierunek Kariera Zawodowa (KKZ)”.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Kamionka Wielka odbędzie się w najbliższą środę (18 września) w Urzędzie Gminy o godzinie 17:00 w Sali Posiedzeń. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem środków na podniesienie swoich kwalifikacji.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Grybowie (Urząd Miasta)
23 września (poniedziałek) o godz. 16:00.

Następne zaplanowano w Gminie Piwniczna-Zdrój
30 września (poniedziałek) o godz. 13:00.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji. Oferta ta skierowana jest do osób dorosłych. Dostępność fachowych pracowników, z aktualnymi kwalifikacjami, przekłada się na rozwój każdej gminy czy powiatu stąd pomysł na dofinansowanie kursów dla osób aktywnych zawodowo.

– Wspomniane projekty są szansą na rozwój kompetencji mieszkańców naszego regionu. Jest to wspaniała inwestycja w to co najcenniejszego posiadamy, czyli wielki potencjał Naszych mieszkańców, którzy wykazują się dużą aktywnością na rynku pracy. Mam nadzieje, ze środki te pozwolą podnosić kompetencje w wybranych przez beneficjenta kierunkach – mówi Patryk Wicher, radny Województwa Małopolskiego.

O możliwości rozwoju zawodowego mieszkańców powiatu nowosądeckiego, w tym nowych programach wspomagających rozwój kariery zawodowej oraz o tym, jak ważne jest zapobieganie wykluczeniu zawodowemu mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Michał Kądziołka – Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców Małopolski, w tym Nowego Sącza i całego powiatu nowosądeckiego – można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery.

 

 

Kto może wziąć udział w projekcie?
Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są adresowane do osób pracujących, niezależnie od charakteru zatrudnienia i miejsca wykonywania pracy, które:

  • ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
  • ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • ukończyły 18 lat, a jeszcze nie mają 25 lat – posiadają wykształcenie na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
  • są związane z Małopolską – mieszkają tu, uczą się lub pracują na terenie województwa Małopolskiego.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.Kierunek.PociagDoKariery.pl w siedzibie WUP w Nowym Sączu (ul. Węgierska 146) oraz pod numerem telefonu: 18 442 94 90 lub 18 442 94 98

Rafał Kmak
Fot.: pixabay.com, archiwum WUP

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź