miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

600 tys. złotych dla sześcioraczków z Tylmanowej. Gromadka rośnie jak na drożdżach [Zdjęcia]

Świąteczna wizyta u małopolskich sześcioraczków

0 1 327

Marszałek Witold Kozłowski odwiedził rodzinę sześcioraczków z Tylmanowej i wręczył wszystkim świąteczne prezenty. – Rodzina w centrum – to zakłada strategia rozwoju województwa i to konsekwentnie realizujemy. Rodzina z Tylmanowej – nasze wyjątkowe sześcioraczki – są najlepszym przykładem troski samorządu województwa o rodziny w Małopolsce. Bardzo się cieszę, że dzieci się rozwijają, są zdrowe, uśmiechnięte i wielkim szczęściem dla całej rodziny – podkreśla marszałek Witold Kozłowski. W przyszłorocznym budżecie województwa zaplanowano kwotę ponad 600 tys. wsparcia dla rodziny z Tylmanowej.

 

Czytaj również: Skarb państwa przekazał kamienicę na ul. Sienkiewicza. Powstanie tam Centrum Krwiodawstwa i Edukacji Krwi

 

Przypomnijmy, pierwsze w Polsce sześcioraczki: Nela, Kaja, Malwina, Zosia, Tymon i Filip, przyszły na świat 20 maja 2019 roku i od tamtej pory wzbudzają niemałą sensację, a ich najwierniejsi fani regularnie śledzą ich losy na ich instagramowym profilu. Noworodki ważyły wówczas od 890 do ok. 1300 gramów. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie.

Klaudia i Szymon Marzec mają siedmioro dzieci – sześcioraczki, które przyszły na świat w 2019 roku i starszego od nich syna. Data narodzin gromadki dzieci przeszła do historii, gdyż na świecie niewiele mnogich ciąż udaje się doprowadzić do szczęśliwego finału. Tym razem jednak los sprzyjał dzielnej mamie oraz jej dzieciom i przy współpracy z lekarzami na świat przyszły urocze dzieciaki. Warto przypomnieć, że personel szpitalny pierwotnie był przygotowany na pięcioro noworodków. Ku zdumieniu wszystkich w czasie trwania akcji porodowej okazało się, że na świecie pojawi się jeszcze jedna pociecha.

Jak dziś wyglądają najsławniejsze wieloraczki w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że rodzina mimo wielu wyzwań radzi sobie świetnie, a Nela, Kaja, Malwina, Zosia, Tymon i Filip rosną jak na drożdżach, co zresztą wyraźnie widać na ich wspólnych zdjęciach!

Choć na co dzień ich rodzice z pewnością muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami, nie ulega wątpliwości, że każde ich wspólne zdjęcie raz za razem wzrusza i rozczula każdego. Obserwatorzy profilu @szescioraczkipl nie kryją zachwytów nad wielodzietną rodziną oraz wspierają rodziców w ogarnianiu sporej gromadki dobrym słowem.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź