Brąz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kobiet u-18 dla zawodniczek UKS Staszkówki Jelnej

0 868

Od 4-6.12.2020 rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu kobiet u-18. Turniej miał miejsce w hali MOSiR w Jastrzębiu Zdroju. Zawodniczki UKS Staszkówki Jelnej w meczu półfinałowym uległy 0:3 piłkarkom SWD Wodzisław Śląski, ale w meczu o 3 miejsce nie dały szans rywalkom i rozgromiły TS ROW Rybnik aż 5:1. Bramki dla UKS Staszkówka Jelna zdobywały Paulina Tomasiak (hat-trick) Wiktoria Dudka i Paulina Piksa.

Czytaj również: Sandecja Nowy Sącz opuszcza spadkową lokatę w Fortuna 1 Lidze

O zwycięstwo Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kobiet u-18 walczyło 16 zespołów. UKS Staszkówka Jelna z grupy wyszła z drugiego miejsca po zwycięstwie i dwóch remisach. W ćwierćfinale pokonały Wierzbowiankę 5:3. Na turniej pojechało 12 dziewcząt w składzie:

• Martyna Brdej

Staszkówka Jelna specjalizuje się w szkoleniu oraz udziale w rozgrywkach drużynowych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym w piłce nożnej kobiet i dziewcząt. Odnosi sukcesy na arenie wojewódzkiej i krajowej, wielokrotnie uczestnicząc w finałach Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Przez ostatnie 10 lat klub kilkakrotnie wywalczył tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w różnych kategoriach wiekowych reprezentując województwo małopolskie w rozgrywkach wyższego szczebla. Aktualnie w barwach UKS 3 Staszkóki Jelna gra 8 Reprezentantek Polski oraz 12 Reprezentantek Województwa Małopolskiego.

Dziewczętom gratulujemy sukcesu na Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kobiet u-18!! UKS 3

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot: UKS 3 Staszkówka Jelna