miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Co zjeść będąc na Ukrainie?

0 224

Są takie przysmaki, które należy obowiązkowo spróbować będąc na Ukrainie. Oto nasza subiektywna lista przekąsek, po które trzeba sięgnąć odwiedzając ten kraj lub dokonując zakupu w sklepie internetowym z żywnością ukraińską.

Marynowane pomidory

Ukraińcy uwielbiają marynowane warzywa. Dlatego warto spróbować marynowanych pomidorów, które zachwycają swoim smakiem. Są słodko-kwaśne i delikatne, przez co doskonale pobudzają kubki smakowe. Stanowią przekąskę do ulubionych napojów. Przetwory warzywne można podawać także jako dodatek do dań głównych, np. do kasz czy ziemniaków. Oprócz marynowanych pomidorów możemy sięgnąć także po jonjoli marynowane czy też marynowany czosnek niedźwiedzi albo boczniaki marynowane.

Suszone rybki

Zamiast chipsów czy frytek można podać suszone rybki. Ukraińcy uwielbiają tego rodzaju przekąski. Wystarczy podać je razem z sałatką z wodorostów i smaczny dodatek do piwa gotowy. Na bazie suszonych rybek można stworzyć smaczny bulion. Suszone rybki nie tylko dobrze smakują, ale także mają wiele wartościowych składników odżywczych. W ich składzie znajdują się takie składniki jak witaminy z grupy B, a także witaminy A, D, E, K. To również skarbnica magnezu, wapnia, potasu, fosforu, cynku czy selenu oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

Słonina

Ukraina słynie ze słoniny. Ukraińcy przygotowują ją na różne sposoby. Niektórzy wykorzystują ją jako przegryzka do alkoholu. Inni natomiast łączą z czekoladą. Co ciekawe, na Ukrainie bardzo często słonina jest także marynowana. Słonina jest przysmakiem narodowym, a jej sława znajduje odzwierciedlenie w licznych piosenkach biesiadnych.

Smaczne słodycze

Będąc na Ukrainie nie można pominąć także słodkości, z której słynie ten kraj. Oprócz zdrowej chałwy, warto skusić się także na cukierki krówki z Ukrainy, które nieco różnią się od polskich przysmaków tego rodzaju. Warte spróbowania są także słodycze marki Roshen, stworzone w fabryce ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenko. Jego czekolada podbiła nie tylko rodzimy, ale także polski, amerykański, europejski i azjatycki rynek. Smakowite słodycze znajdziesz tutaj: https://best-market.pl/slodycze/slodycze-roshen/ . Wśród popularnych ukraińskich słodyczy należy wymienić także zefirki, które wewnątrz wypełnione są smacznym nadzieniem o smaku owocowym.

Jest wiele smacznych ukraińskich przekąsek, które niezmiennie od wielu lat inspirują swoim smakiem. Warto je spróbować, gdy jesteśmy na Ukrainie. Dzięki temu będziemy mieć możliwość przetestowania, jak odżywiają się Ukraińcy i ocenienia, czy taki styl nam odpowiada. Jeśli tak, to ze sklepu Best-market.pl będziemy mogli zamówić je w każdej chwili.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź