Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łukasz Pławecki zawalczy o pas Fight Exclusive Night!

0 73

25 maja we Wrocławiu Łukasz „Boom Boom” Pławecki zmierzy się z Wojciechem Wierzbickim o pas mistrzowski federacji Fight Exclusive Night. Sądeczanin, który jest ostatnio w świetnej formie, będzie debiutować na gali FEN 21 pod szyldem federacji, natomiast Wierzbicki będzie bronić mistrzowskiego pasa.

 

Czytaj również: Zawodniczki z ADeeM będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy!

 

Łukasz Pławecki (20-13-1) będzie rywalem Wojciecha Wierzbickiego (13-3) w walce o pas mistrzowski federacji Fight Exclusive Night w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Walka odbędzie się 25 maja we Wrocławiu na dystansie 5 rund w czasie 21. gali FEN.

Łukasz Pławecki to zawodnik z klubu Halny Nowy Sącz, który w trzech ostatnich miesiącach 2017 roku zdobył trzy prestiżowe pasy mistrzowskie, w tym pas Mistrza Świata federacji IPCC w K-1. W grudniu stoczył swój ostatni pojedynek w wadze do 70 kg i od tego roku będzie rywalizował w kategorii do 77 kg, a majowa walka będzie jego 36. zawodowym pojedynkiem. Sądeczanin stawał na ringu m.in. na galach KOK, Glory oraz Kunlun Fight. Występ na gali FEN 21 będzie jego debiutem, jak sam mówi długo wyczekiwanym, pod szyldem federacji. Łukasz Pławecki to aktualnie numer jeden rankingu P4P bez podziału na kategorie wagowe polskiego zawodowego K-1.

Wojciech Wierzbicki to jeden z najmocniejszych w Polsce zawodników kategorii do 77 kg. W aktualnym rankingu polskiego zawodowego K-1 zajmuje drugie miejsce w swojej kategorii wagowej. W 2014 roku zdobył tytuł mistrza Europy pokonując Włocha Andreę Andrenacciego oraz został zawodowym międzynarodowym mistrzem Polski K-1, a podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix Russia K1 w 2013 roku dotarł do półfinału odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata Dmitryem Valentem. Zawodnik z Dolnego Śląska zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. Do historii sportów walki w Polsce, jako jedna z najlepszych walk, przeszedł pojedynek ówczesnego mistrza FEN Wierzbickiego z Pawłem Biszczakiem. Celem Wierzbickiego jest, aby pas mistrzowski ponownie zawisł na jego biodrach.

– Wciąż myślący o utraconym pasie Wierzbicki kontra Pławecki, który jest w sztosie i który chce rozdawać karty w kategorii do 77 kilogramów w formule K1. W puli pas mistrzowski więc czeka nas naprawdę emocjonująca batalia. Wydaje mi się, że nie muszę nic więcej mówić na temat tego starcia. Do niego po prostu nie trzeba zachęcać – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

 

Opr. MK
Źródło i fot.: Madfight24

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.