Mamy kolejne zwycięstwo! Sandecja odbiła się od dna tabeli

0 1 173

Liczba trzynaście nie okazała się pechowa dla zespołu z Nowego Sącza. Od tej minuty „Biało-Czarni” grali w osłabieniu, ale ostatecznie po ogromnej determinacji pokonali Polonię Bytom 3:2. W 14. kolejce II ligi Sandecja Nowy Sącz wygrała swój trzeci mecz z Polonią Bytom (15. miejsce w tabeli). Po pierwszej połowie remisowaliśmy, po bramkach Zielińskiego i Wróbla. Zawodnicy Sandecji nie odpuścili i w drugiej połowie strzelali Václavik i Sobczak. Duma Sądecczyzny po 14. kolejce z dorobkiem 12 punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 8 porażek) odbiła się od dna i zajmuje przedostatnie (17. miejsce) w tabeli. Za tydzień, 28 października podejmiemy 8. drużyną II ligi Olimpię Elbląg.

Czytaj również: TO BYŁY PIĘKNE DNI – IX KONGRES KULTURY REGIONÓW ZA NAMI

Sandecja Nowy Sącz – Polonia Bytom 3:2 (1:1)

Bramki: Jakub Wróbel 37′ (k), Rastislav Václavik 55′, Kamil Sobczak 67′ – Lucjan Zieliński 24′, Dawid Wolny 76′ (k).

Żółte kartki: Radosław Gołębiowski, Kamil Sobczak, Tomasz Kołbon, Michał Rutkowski, Tomasz Nawotka, Paweł Sokół – Daniel Ściślak, Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak, Patryk Stefański.

Czerwona kartka: Kamil Słaby (13′).

Sandecja: Paweł Sokół – Tomasz Nawotka, Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak (69′ Piotr Kowalik) – Kacper Talar (77′ Arkadiusz Orzeł), Tomasz Kołbon, Eryk Galara (19′ Rastislav Václavik), Denis Potoma, Radosław Gołębiowski (77′ Mateusz Bartków) – Jakub Wróbel (77′ Mikołaj Kwietniewski).

Polonia: Kamil Hajduk – Igor Ławrynowicz, Michał Bedronka, Norbert Radkiewicz, Łukasz Zejdler (62′ Konrad Andrzejczak) – Patryk Stefański, Szymon Jopek (62′ Filip Żagiel), Daniel Ściślak (62′ Krzysztof Ropski), Tomasz Gajda, Lucjan Zieliński (61′ Dominik Budzik) – Dawid Wolny.

Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce).

Źródło i fot.: sandecja.pl