miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na #K47 Sandecja podejmie Wartę

0 296

W ramach rozgrywek Fortuna I Liga, Sandecja Nowy Sącz podejmie zespół Wartę Poznań. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00 przy ul. Kilińskiego 47. Dotychczasowy bilans to trzy wygrane Sandecji, dwa remisy i cztery tryumfy gości z Poznania.

Czytaj również: Na co do kina w nadchodzącym tygodniu? [Repertuar] – KLIK

Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami odbył się po pięcioletniej przerwie 8 września ubiegłego roku. W Grodzisku Wielkopolskim (ze względu na niespełnianie wymogów licencyjnych przez “Ogródek”, Warta rozegrała tam kilka meczy w roli gospodarza – przyp. red.) “Biało-czarni” pokonali “Zielonych”, 3:1. – Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i takie ono było. Warta gra bardzo solidny futbol, przez co nie jest łatwym przeciwnikiem dla żadnego zespołu. Podobnie było z nami, ale wygraliśmy, dzięki czemu cieszymy się z kolejnego wyjazdowego zwycięstwa i kolejnych trzech punktów mówił wówczas na konferencji prasowej trener Tomasz Kafarski.

W 25. kolejce Fortuna 1 Ligi nasi piłkarze mieli mierzyć się z mielecką Stalą. Mieli, ale nie zmierzyli się, ponieważ z powodu powołań do reprezentacji narodowych spotkanie przełożono. Tak, więc ostatnim ligowym rywalem “Biało-czarnych” była krakowska Garbarnia. Niestety nie będziemy miło wspominać tamtego meczu, bowiem przegraliśmy z czerwoną latarnią pierwszoligowych rozgrywek, 0:1. 

W ligowej tabeli oba zespoły dzieli przepaść. Nowosądeczanie z dorobkiem 40 punktów zajmują czwartą lokatę, zaś “Warciarze” mają na swoim koncie 28 punktów, co pozwala im plasować się tuż nad strefą spadkową. Patrząc tylko na ligową hierarchię można stwierdzić, że zdecydowanym faworytem jutrzejszego spotkania jest nasz zespół. Jednak obecny sezon pokazał, że każdy może wygrać z każdym. 

Pierwszy gwizdek sędziego Roberta Marciniaka z Krakowa zabrzmi punktualnie o godzinie 17:00. Jego przebieg będzie można śledzić na klubowym Twitterze Sandecji –> LINK. Przypominamy, że wszystkie mecze drużyny można obstawiać na efortuna.pl.

Opr. Rafał Kmak
źródło: Sandecja.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź