miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nabór do grupy dziecięcej w KS START Nowy Sącz

0 351

Nowosądecki Klub Sportowy START organizuje zapisy do grupy dziecięcej. Trenerem dzieci zostanie wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w kajakarstwie Anna Bomba (Ingier). To doskonała okazja dla młodych Sądeczan do zabawy i aktywnego spędzania czasu w gorące dni lata.

 

Czytaj również: Bezpieczne wakacje 2020! Od poniedziałku moc atrakcji dla najmłodszych

 

– Zaproszenie jest skierowane do dzieci w wieku 8-10 lat, grupa będzie koedukacyjna, zajęcia będą polegały na grach i zabawach zespołowych, będzie również gimnastyka, będą zajęcia na świeżym powietrzu, no i oczywiście na wodzie. Na początku to będzie nauka wsiadania do kajaku, wiosłowania, wszystko w formie zabawy, a na jesień ruszą jeszcze dodatkowe zajęcia na basenie i na sali gimnastycznej. Być może, któreś dziecko pójdzie w ślady naszych kolegów i koleżanek z klubu i dotrą na Olimpiadę – mówiła Anna Bomba.

Dzieci najpierw będą się uczyć bezpieczeństwa, jak wsiadać do łódki, poprawnie wiosłować i jak ewakuować się z kajaku, później planowane są zajęcia na torze, ale na to przyjdzie czas kiedy dzieci będą gotowe. Oprócz treningów przewidziane są też wycieczki, kolonie, wyjazdy w góry i ogniska integracyjne, a w zimie wyjazdy na narty biegowe i zabawy na śniegu. – Zajęcia będą prowadzone głównie w Nowym Sączu, dzieci zostaną wyposażone w  zapewniające bezpieczeństwo kaski i kapoki, a trenować będą pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej, mamy też do dyspozycji tor kajakowy w Wietrznicach, ale myślę, że na początku Płaska Woda w Nowym Sączu koło Instytutu PWSZ będzie wystarczająca – dodała Anna Bomba. 

Zgłaszać dzieci można za pośrednictwem strony KS START na Facebooku lub poprzez kontakty mailowy zarzad.start@gmail.com.

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot: KS START Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź