miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ochotnicy w Nowym Sączu rozpoczynają kampanię z dobrymi wiadomościami! O co chodzi?

0 1 145

Waldemar Grabczak życzliwie się uśmiecha i sprawdza swój tablet przed zapukaniem do pierwszych drzwi tego dnia. Waldemar ma coś istotnego do omówienia z mieszkańcami w swojej okolicy. W przypadku gdy będą oni zainteresowani pozostawi im dodatkowe informacje w formie elektronicznej lub papierowej. Waldemar Grabczak uczestniczy w kampanii, ale nie na rzecz samego siebie czy kogoś innego.

Mieszkaniec Nowego Sącza jest jednym z blisko 9 milionów Świadków Jehowy, którzy biorą udział w ogólnoświatowej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na jedyne rozwiązanie gwarantujące lepszy rząd: Królestwo Boże.

Podczas, gdy mnóstwo osób skupia się na zmianach w polityce, Świadkowie Jehowy opublikowali w wersji drukowanej i elektronicznej specjalne wydanie czasopisma „Strażnica” pod tytułem „Czym jest Królestwo Boże?”, dostępnego w ponad 780 językach. Ponad 117 tysięcy ochotników z całej Polski będzie udostępniać to czasopismo we wrześniu. Również w naszym mieście.

– W rozmowach z ludźmi zauważamy, że coraz częściej czują niepokój związany z przyszłością. Coraz trudniej jest coś zaplanować, ponieważ wiele rzeczy jest niepewnych, niestabilnych. Począwszy od pogody, pracy czy zdrowia. Dlatego bardzo chcemy wziąć udział w  tej kampanii, ponieważ jesteśmy przekonani, że to najlepsza dobra wiadomość jaką mogą usłyszeć ludzie – powiedział Waldemar Grabczak. „Królestwo Boże to rozwiązanie  wszystkich problemów jakie dotykają człowieka i ziemię”.

Od wieków miliony ludzi, którzy wierzą w Jezusa modlą się słowami „przyjdź Królestwo Twoje”, zastanawiając się jednocześnie, co one oznaczają. Gdzie to Królestwo ma przyjść? Co to oznacza dla każdego człowieka? To wydanie „Strażnicy” wyjaśnia te kwestie odwołując się do kluczowych fragmentów Pisma Świętego. Opracowano je z myślą zarówno o nowych, jak i doświadczonych czytelnikach Biblii. Oprócz powyższych to czasopismo w jasny i prosty wyjaśnia dlaczego wszyscy potrzebujemy Królestwa Bożego?, kiedy Królestwo Boże zacznie panować nad ziemią? oraz czego dokładnie na Ziemi dokona Królestwo Boże?.

„Ludzie bardzo potrzebują zmian na lepsze – szczególnie, że ostatnie lata i towarzyszące im wydarzenia na świecie zachwiały poczuciem bezpieczeństwa i stabilności. Wiele osób upatruje rozwiązań w lepszych rządach” – powiedział Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy w Małopolsce. „Jednak czy istnieje taki rząd, który na trwałe rozwiąże wszelkie problemy? Tak! Nasza kampania zawiera wiadomość pełną nadziei. Słowo Boże podkreśla, że rząd Królestwa Bożego jest najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich. A Jezus jako doskonały władca tego rządu chce i potrafi rozwiązać wszelkie problemy, z jakimi się zmagamy. I właśnie te pokrzepiające informacje chcemy przekazać mieszkańcom Nowego Sącza.”

Co ciekawe, w szczytowym okresie pandemii COVID-19 Świadkowie Jehowy rozpowszechnili miliony egzemplarzy tego specjalnego czasopisma za pośrednictwem listów, wysyłając je także do tysięcy urzędników państwowych na całym świecie. Teraz, gdy po zakończeniu pandemii powrócili do publicznej działalności od drzwi do drzwi, będzie to pierwsza kampania, w ramach której osobiście będą mieli okazję omówić ten istotny i niezwykle aktualny temat ze swoimi sąsiadami.

Bezpłatna elektroniczna wersja tego specjalnego wydania Strażnicy oraz informacje o działalności Świadków Jehowy są dostępne na stronie jw.org. Oficjalny serwis Świadków Jehowy oferuje praktyczne materiały biblijne w ponad 1080 języków dla osób w każdym wieku i o rozmaitych przekonaniach.

 

Czy wiesz, że…

W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy1. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą ponad 117 000 osób.

Dowiedz się więcej:

Czym jest Królestwo Boże według Biblii? – Zobacz wideo i pobierz bezpłatne czasopismo.

Czy Królestwo Boże jest w ludzkich sercach? – Poznaj biblijną odpowiedź.

Dlaczego Świadkowie Jehowy chodzą od domu do domu? – Poznaj odpowiedź.

Kim naprawdę są Świadkowie Jehowy? – Zobacz krótkie wideo

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź