miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poznaliśmy rywala Łukasza „Boom Boom” Pławeckiego w walce o tytuł Mistrza Świata!

0 2 066

Nowosądecka organizacja sportów walki HFO rozpoczyna 2019 rok od gali na swoim terenie. HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się w sobotę (18 maja) w hali MOSiR w Nowym Sączu i będzie pierwszym wydarzeniem federacji po nawiązaniu współpracy z TVP Sport.

 

Czytaj również: Daniel Płonka po udanym debiucie powraca na ring HFO by zmierzyć się z Danielem Szychem z Lublina

 

– Mój przeciwnik pochodzi z Surinamu, trenuje na co dzień w Holandii. Oglądałem jego pojedynki i on walczy ofensywnie (idzie do przodu cały czas). Jest wyższy ode mnie i mocno atakuje kolanami, ale jestem przyzwyczajony do tego stylu. Wiem, że walka będzie wyglądała tak, że staniemy na środku ringu i będą szybkie i mocne wymiany ciosów. Na pewno to nie będą szachy. Myślę, że ten pojedynek skończy się przed czasem. Młodszy nie będę, mam 32 lata. Interesują mnie tylko duże walki, ponieważ chciałbym zdobyć jeszcze kilka tytułów przed zakończeniem kariery. Cieszę się, że będę mógł stoczyć walkę u siebie w mieście. Liczę na to, że kibice licznie pojawią się na niej, a to da mi ogromną, dodatkową motywację. Niebo mam cały czas, jestem zdrowy, trenuję i przede wszystkim robię w życiu to, co lubię – powiedział Łukasz „Boom Boom” Pławecki, zawodnik kickboxingu K-1 oraz Muay Thai.

Na gali HFO: Nowe Rozdanie, która odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu kibice zobaczą najlepszych zawodników z całej Polski, rywalizujących w pojedynkach na zasadach K-1. W karcie głównej wystąpią m.in.: Łukasz Pławecki, Sławomir Przypis, Bartosz Zając, Norbert Job, Kamil Koltan oraz Rafał Korczak. Nie zabraknie także zawodników z zagranicy. W walce wieczoru Łukasz Pławecki powalczy (z Devonem Lewinem) o prestiżowy tytuł Mistrza Świata ISKA.

Galę HFO: Nowe Rozdanie będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport oraz na platformie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Wydarzenie będzie miało miejsce 18 maja o godz. 18:00, a drzwi hali MOSiR w Nowym Sączu zostaną otwarte dla kibiców o godz. 17:00.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał stosowne porozumienie i tym samym objął Galę HFO: Nowe Rozdanie honorowym patronatem.

W spotkaniu, które odbyło się w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza uczestniczyli m.in.: Łukasz Pławecki – zawodnik kickboxingu K-1 oraz Muay Thai, 8-krotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata w K-1; Jerzy Dąbrowa – prezes klubu Halny Fight Organization; Łukasz Czarnowski – dyrektor sportowy i matchmaker HFO; Ludomir Handzel – prezydent Miasta Nowego Sącza; Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz zawodnicy klubu Halny Fight Organization.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź