miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Puchary i medale rozdane! Kolejna edycja SUFIGS Ligi Orlika za nami [ZDJĘCIA]

0 1 122

Prawie 300 osób wzięło udział w uroczystej gali zakończenia sezonu kolejnej już edycji SUFIGS Ligi Orlika, która odbyła się wczoraj (23 września) w hotelu IBIS Styles w Nowym Sączu. Najlepsi otrzymali puchary i medale, a wspólna zabawa trwała do białego rana.

 

Czytaj również: Sandecja “wyszarpała” ważny remis w Bielsku-Białej! [RELACJA, ZDJĘCIA]

 

Najlepsi w tym sezonie orlikowej ekstraklasy okazali się zawodnicy Wiśniowskiego. Pierwsze miejsce w 1. ligowych rozgrywkach zdobył zespół The Reds Inter-Jack. W drugiej lidze najlepsi okazali się piłkarze z drużyny Bruk-Ogród Nowak. Puchar Ligi zdobył natomiast Q-Graf/Metalex. Nie mogło zabraknąć także nagród indywidualnych, które powędrowały do najlepszych strzelców, asystentów, obrońców i bramkarzy.

 

Na uroczystej gali nie zabrakło także znamienitych osobistości. Oprócz reprezentantów firm sponsorujących ligę, pojawili się na niej także: wójt gminy Podegrodzie Małgorzata Gromala, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk oraz wójt gminy Łącko Jan Dziedzina.

Zakończyliśmy tę trzecią edycję z wielkim przytupem. Z roku na rok coraz więcej drużyn uczestniczy w naszych rozgrywkach i dzisiaj liczba ponad 270 uczestników gali robi wrażenie – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Łukasz Frączek, organizator SUFIGS Ligi Orlika. – W tej edycji zbieraliśmy zdecydowanie więcej statystyk, które publikowane były na naszej stronie internetowej, ale to nie wszystko, na co nas stać, bo już w kolejnej edycji będzie tych statystyk jeszcze więcej, zmieni się także wygląd strony, uruchomiony zostanie również czat dla piłkarzy. Cieszy również to, że na najbliższy rok, a najprawdopodobniej i na dłużej, zostanie z nami sponsor tytularny, czyli SUFIGS – wyjaśnia organizator.

W 1. edycji SUFIGS Ligi Orlika uczestniczyło 16 drużyn. Obecnie jest ich już 28, a w planach na najbliższy sezon jest prowadzenie rozgrywek z udziałem aż 34-36 zespołów. To jednak nie jedyna nowość. Organizator wydarzenia podpisał właśnie porozumienie z Sandecją Nowy Sącz, dzięki której orlikowe rozgrywki wejdą na zdecydowanie wyższy poziom sportowego prestiżu. – Ta współpraca to dla nas duży przeskok, cieszymy się i czujemy się docenieni. Wierzymy, że przyniesie ona korzyści zarówno nam, jaki Sandecji, a być może uda się wyłowić z naszych rozgrywek jakąś piłkarską perełkę – dodaje Łukasz Frączek.

Zanim jednak wystartuje 4. edycja SUFIGS Ligi Orlika, przed nami zmagania w ramach Ligi Futsalu, które rozpoczną się już w listopadzie tego roku.

 

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź