miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rewelacyjny nowosądecki pływak Filip Mordarski zasili kadrę Polski!

0 1 500

Po olbrzymich sukcesach, jakie były udziałem młodego, obiecującego zawodnika MKS STP Nowy Sącz w zakończonych niedawno w Oświęcimiu Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu, można było oczekiwać, iż znajdujący się w wybornej formie 13-latek, zostanie zauważony przez selekcjonerów odpowiedzialnych za powołania do kadry naszego kraju. Tak też się stało.

 

Czytaj również: Młody adept sztuki pływania, Filip Mordarski zgarnął wszystko! 7 złotych medali dla reprezentanta sądeckiego STP!

 

Młody adept sztuki pływania pobił w tym roku mnóstwo rekordów życiowych, do spółki z rekordem Polski. Ze wspomnianych Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego przywiózł aż 7 złotych medali!

 – Oczywiście cieszy, że Filip znalazł uznanie u trenerów reprezentacji. Jego dobre wyniki, to efekt ciężkiej, nieustającej pracy na treningach. To młody człowiek, dopiero na początku sportowej drogi. Przypomnę, że ma 13 lat. Wciąż ma sporo do poprawienia, jeśli chodzi o elementy techniczne. Jeżeli jednak dalej będzie z takim zapałem podchodził do zajęć, to będzie dobrze – podkreśla trener Jacek Michałowski, który na co dzień opiekuje się zawodnikiem.

Przyszły rok, to plan startu Filipa w Mistrzostwach Polski.

 – Niestety, dla niego, zawody odbędą się na basenie 50 metrowym. Żeby Filip mógł rywalizować, musi potrenować na takim obiekcie przed MP. Najbliżej jest nam do Dębicy. Chociaż tydzień byłby dla niego zbawienny, choć rywale będą się przygotowywać na takim obiekcie przez 3 miesiące. Bardzo bym chciał, aby i Filip miał choć cień szans. Wyjazd na tydzień do Dębicy to spory wydatek dla klubu. Szukamy sponsorów by mógł się przygotować do pierwszych w swoim życiu Mistrzostw Polski -– dodaje prezes MKS STP Marek Ruchała.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło: sportowysacz.pl

Fot.: MKS STP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź