miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rowerowo-motoryzacyjna impreza w Nowym Sączu

0 797

W pierwszy weekend września (1-2.09), w nowo wybudowanym miasteczku rowerowym i na torze Pumptrack w Nowym Sączu odbędzie się impreza dla całych rodzin pt. „Rowerowy powrót do szkoły”. Gościem specjalnym będzie czołowy zawodnik w kolarstwie ekstremalnym, wielokrotny mistrz Polski, Gustaw Dądela.

 

Wakacje dopiero się rozpoczęły, ale już dziś warto zakreślić sobie w kalendarzu ten termin, gdyż na uczestników czeka wiele atrakcji. Rowerzyści będą mogli przetestować topowe rowery Merida, których wartość przekracza nawet 25 000 zł. Ci, którzy wolą pojazdy mechaniczne, będą mogli wykonać jazdę próbną za kierownicą najnowszych modeli marki Škoda, której dealerem jest Škoda Autoremo Nowy Sącz.

 

Dzięki Bike Atelier w Nowym Sączu rowerzyści będą mogli przetestować topowe rowery Merida.

 

W sobotę w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej (ul. Nadbrzeżna), w miasteczku rowerowym, odbędą się konkursy praktyczne i teoretyczne związane z jazdą na dwóch kółkach. Do udziału zaproszone są zarówno dzieci (też te najmłodsze, na rowerkach biegowych), jak i ich rodzice. Będą oni mogli powalczyć o nagrody rzeczowe, w tym Skodę na weekend.

W niedzielę impreza przeniesie się do Parku Sportów Miejskich na tor Pumptrack (al. Piłsudskiego 4), gdzie rozegrane zostaną zawody w jeździe indywidualnej na czas oraz konkursy sprawnościowe. Zwycięzca będzie mógł liczyć na indywidualne lekcje u gościa specjalnego, Gustawa Dądeli, wielokrotnego mistrza Polski w konkurencjach BMX i four cross. Reprezentant kraju i uczestnik mistrzostw świata poprowadzi także krótkie szkolenie z jazdy na torze dla wszystkich obecnych i sam da pokaz swoich umiejętności.

Szykuje się naprawdę fajna impreza. Świetna zabawa, możliwość polepszenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalisty, a co najważniejsze sprawdzenia swojego poziomu jazdy z pomiarem czasu. Rodzinna atmosfera, bezpłatne warsztaty dla najmłodszych i „testday” najnowszych rowerów Merida. Nic tylko przychodzić! Zapraszam wszystkich na wspólne zdjęcie podczas eventu – mówi Gustaw Dądela.

 

Szczególną atrakcją będzie wizyta gościa specjalnego, Gustawa Dądeli, wielokrotnego mistrza Polski w konkurencjach BMX i four cross.

 

Dodatkowe atrakcje zapewnią partnerzy tego wydarzenia: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego i Grupa Ratownictwa Specjalnego (z psami).

Wydarzenie to jest częścią obchodów 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz 20-lecia Krytej Pływalni w Nowym Sączu.

Organizatorami są: Grupa Autoremo, MOSiR Nowy Sącz, a także sklep Bike Atelier w Nowym Sączu.
Głównym sponsorem motoryzacyjnym imprezy jest Škoda.

Szczegółowy program zostanie opublikowany w lipcu.

 

Głównym sponsorem motoryzacyjnym imprezy jest Škoda, której dealerem jest Škoda Autoremo Nowy Sącz.

 

Mat. Prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź