Sandecja wygrywa z Piastem! Utrzymanie w ekstraklasie wciąż możliwe

0 644

Dzisiaj (5 maja), Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się na stadionie w Niecieczy z innym potencjalnym spadkowiczem – Piastem Gliwice. Wczorajsza wygrana Termaliki nad Lechią sprawiła, że w tym mało zacnym gronie znajdują się już cztery drużyny. Dzięki zwycięstwu 2:1, biało-czarni mocno zbliżyli się do bezpiecznej strefy i wciąż mają szansę na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Czytaj również: Takiego obiektu sportowego jeszcze w Polsce nie było. Powstaje w gminie Chełmiec! [ZDJĘCIA]

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Sandecji. Jej zawodnicy sprawiali wrażenie bardziej zaangażowanych i walecznych. To przyniosło efekty w 28. minucie, gdy po dośrodkowaniu Trochima, piłkę głową do bramki rywali strącił Piszczek.

Druga połowa był już jednak zupełnie inna i to goście prezentowali się na boisku zdecydowanie lepiej. W 66. minucie spotkania po błędzie Trochima przed polem karnym, do piłki doskoczył Jodłowiec, który pokonał Gliwę. Trochim – najbardziej znany sądecki walczak – nie mógł pogodzić się z tą sytuacją i jego starania w końcu przyniosły skutek. W 90. minucie meczu, „Trochu” znakomicie przyjął piłkę w polu karnym rywala, oszukał obrońców i pokonał bramkarza dokładnym strzałem, dzięki czemu Sandecja może cieszyć się z niezwykle ważnych trzech punktów.

Po 34. kolejkach, biało-czarni tracą zaledwie jeden punkt do Termaliki i tylko trzy do Piasta i Lechii, dzięki czemu Sandecja wciąż walczy o utrzymanie na najwyższym poziomie piłkarskich rozgrywek.

Sandecja Nowy Sącz – Piast Gliwice 2:1 (1:0)

1:0 – Filip Piszczek 28′
1:1 – Tomasz Jodłowiec 66′
2:1 – Wojciech Trochim 90′

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa – Alexandru Benga, Dawid Szufryn, Patrik Mraz – Bartłomiej Kasprzak (72′ Adrian Danek), Michal Piter-Bucko – Jakub Bartosz (81′ Bartłomiej Dudzic), Wojciech Trochim, Maciej Małkowski (78′ Damir Sovsić) – Filip Piszczek, Aleksandar Kolew.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski – Martin Konczkowski, Tom Hateley, Tomasz Jodłowiec, Mikkel Kirkeskov – Sasa Zivec (90+1′ Gerard Badia) – Karol Angielski (64′ Michal Papadopulos), Mateusz Szczepaniak (85′ Martin Bukata).