miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łososina Dolna: Dachowanie osobówki. Mężczyzna w szpitalu [ZDJĘCIA]

0 745

Wczoraj (5 maja) w godzinach porannych doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Łososina Dolna. Samochód osobowy wypadł tam z drogi, uderzył w przystanek i dachował. Poszkodowanego mężczyznę z pojazdu wydobyli strażacy, a Pogotowie Ratunkowe zabrało go do szpitala.

 

Czytaj również: Roztoka Wielka: Zderzenie dostawczaka i osobówki [ZDJĘCIA]

 

Do zdarzenia doszło 5 maja około godziny 9.00 w Łososinie Dolnej. – Stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział samochód osobowy, który znajdował się na dachu poza jezdnią. W odległości kilkudziesięciu metrów na jezdni oraz poza nią znajdowały się fragmenty samochodu oraz zniszczonego przystanku autobusowego. W pojeździe znajdował się przypięty pasami mężczyzna. Na miejscu znajdował się ratownik OSP Ujanowice, który najechał na zdarzenie i podjął wstępne działania. Dostęp do poszkodowanego był utrudniony – informuje rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Z informacji uzyskanych od osób postronnych ustalono, że przed przybyciem zastępu Straży Pożarnej z komory silnika widoczne były oznaki zadymienia. Podany został proszek z gaśnicy i zadymienie ustało. Na miejscu znajdował się patrol Policji, a ruch został wstrzymany w obydwu kierunkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dostęp do poszkodowanego wykonano poprzez usunięcie przednich drzwi od strony pasażera. Po konsultacji z ratownikami Pogotowia Ratunkowego podjęto decyzję o wydobyciu poszkodowanego na noszach typu deska. Strażacy udzielili wsparcia ratownikom medycznym w wydobyciu oraz transporcie poszkodowanego do karetki – wyjaśnia rzecznik.

W trakcie tych działań dokonano stabilizacji uszkodzonego pojazdu przy użyciu klinów. Ze względu na stan poszkodowanego, nie wykluczono możliwości podróżowania z nim innych osób. Uniesiono pojazd przy użyciu rozpieracza kolumnowego – nie stwierdzono osób pod pojazdem. Dokonano także sprawdzenia terenu pod elementami uszkodzonego przystanku – nie stwierdzono osób. Poszkodowany został zabrany do szpitala na badania. Za zgodą Policji usunięto pozostałości po wypadku z jezdni i pobocza, a uszkodzony przystanek autobusowy został zabezpieczony taśmą ostrzegawczą. Przybyła na miejsce laweta pomocy drogowej zabrała uszkodzony pojazd – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały dwie i pół godziny.

 

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź