miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trener drugiej drużyny Sandecji na kursie w Amsterdamie!

1 408

Janusz Świerad, trener drugiej drużyny Sandecji Nowy Sącz, w dniach od 29 listopada do 5 grudnia odbywał staż w siedzibie holenderskiego klubu Ajax Amsterdam. Był to jeden z etapów do uzyskania przez niego licencji UEFA Pro.

 

Czytaj również: Turniej w piłce siatkowej dziewcząt w ramach „Memoriału Adama Ciołkosza”

 

Podczas pobytu w Amsterdamie, trener odwiedził centrum treningowe Ajaxu, gdzie zgodnie z polityką klubu, szlifowane są młode talenty, które na późniejszych etapach kariery często trafiają do największych klubów Europy. Ważnym punktem stażu było też spotkanie z byłymi utytułowanymi piłkarzami wielokrotnego mistrza Holandii, Edwinem van der Sarem i Sonnym Silooyem.

Trener Świerad obejrzał też spotkanie w ramach 14. kolejki Eredivisie (najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii) pomiędzy Ajaxem Amsterdam, a Ado Den Haag. Była to cenna lekcja, która pozwoliła wyciągnąć wnioski sądeckiemu szkoleniowcowi, jak polityka zarządzania klubem przekłada się na wyniki drużyny osiągane na boisku.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: MKS Sandecja

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. rydwan pisze

    przyprężyli suty poklepali po ramieniach no i juz jest trener na ekstraklase hehe fajnie ale nasze matołki nawet w przedsionku nie sa wielkiej piłki choc Kafarski miło mnie zaskakuje z wynikami jak i z gra Sandecji.

Zostaw odpowiedź