miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zdobyli 38 medali na jednych Mistrzostwach Polski! Screamo Trickz bezkonkurencyjne [Zdjęcia, film]

0 1 013

Miniona sobota (20 listopada) to kolejny znakomity występ Nowosądeckiego Klubu Screamo Trickz. Tym razem sportowcy wzięli udział w X. edycji Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki. Sądeczanie prezentowali swoje umiejętności pokazując tricking na bardzo wysokim poziomie. W sumie udało im się zdobyć 38 medali.

 

Czytaj również: Wytańczyły wyjazd do USA!

 

Zawody organizowane były w Radlinie na Śląsku przez prezesa federacji Modern Fighting Rules (MFR) – Roberta Szindlera. MFR to jedyna w Polsce federacja zrzeszająca wszystkie kluby trickingowe w naszym kraju.

Ekipa z Nowego Sącza pojechała w rekordowo licznym składzie – 29 dzieci i młodzieży. W zawodach udział wzięło 6 ekip z różnych części kraju w tym Screamo Trickz. Takiej konkurencji jeszcze nie było, co za tym idzie poziom zawodów był na bardzo wysokim poziomie – mówi nam Andrzej Stec, trener w Klubie Screamo Trickz. –Walczyliśmy w trzech konkurencjach: Tor przeszkód (run and fight), Rozbicia desek oraz najważniejsza konkurencja – Trick battle (bitwa na tricki) – dodaje Stec.

 

 

 

Zawodnikom udało się wywalczyć 38 medali (14 złotych, 9 srebrnych i 15 brązowych). – Jestem dumny ze swoich zawodników. Zaprezentowali naprawdę wysoki poziom i wysoką kulturę podczas rywalizacji. Okres przygotowawczy był dla mnie niezwykle trudny z tego względu że postanowiłem powołać na zawody dużą ilość dzieci. Najtrudniejsze było to, że do każdego trzeba było podejść indywidualnie a są to dzieci i młodzież w przedziale od 7 do 17 lat. Dużą pomoc zawdzięczam tutaj trenerowi Sebastianowi dzięki jego wsparciu udało się  zrealizować plan – mówi trener Andrzej Stec.

 

 

Warto wspomnieć, że obaj szkoleniowcy (Andrzej Stec i Sebastian Michulec) są trenerami Kadry polski. A trener Sebastian po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium.

Bardzo miło zwyciężyć podczas zawodów jednak największą przyjemność sprawiało mi to ze mogę konkurować z ludźmi na wysokim poziomie i dodatkowo nawiązywać coraz mocniejsze więzi, oprócz tego ze jesteśmy rywalami wszyscy mają do siebie przyjacielskie nastawienie i razem motywujemy się by dać z siebie wszystko. W tej edycji wystartowało po raz pierwszy 6 zawodników z pod mojego skrzydła, bylem dumny patrząc jak bardzo się starają i odczuwałem zwycięstwa i porażki razem z nimi, nie chodziło tu o samą wygraną ale o wzajemne wsparcie i radość którą w społeczeństwie trickingu tak bardzo widać i tak mocno ją cenimy – mówi trener Sebastian Michulec.

Tricking to młoda dyscyplina sportowa, to połączenie takich sportów ekstremalnych jak akrobatyka, sztuki walki i taniec. Zawodnik posiadający odpowiednie umiejętności łącząc te trzy dyscypliny potrafi zrobić niesamowite figury w powietrzu wzbudzające zachwyt. Nie jest to łatwy sport.

źródło i fot.: Screamo Trickz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź