miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dolina Popradu: Rok Pełen Triumfów

0 606

Zespół Regionalny „Dolina Popradu” z Piwnicznej- Zdroju, reprezentujący region Górali Nadpopradzkich, położony między dawną Rusią Szlachtowską a Łemkowszczyzną, ma za sobą wyjątkowo udany rok. Od początku istnienia w 1965 roku, zespół zaznaczył swoją obecność na scenie folklorystycznej, odnosząc sukcesy pod kierownictwem znaczących postaci ś.p. Edwarda Gruceli, ś.p. Dariusza Rzeźnika i Wandy Łomnickiej- Dulak. Obecnym kierownikiem Zespołu jest Piotr Kulig.

Czytaj również: Eksperci i networking w WSB-NLU. Poznaj tajniki nowoczesnych technologii

W tym roku Zespół zdobył m.in. Grand Prix na III Festiwalu Lachów i Górali w Piwnicznej- Zdroju. Sukcesy kontynuowali na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Żywcu zdobywając wyróżnienie parzenicą i Nagrodę im. profesora Romana Reinfussa. Równie znaczące było ich pierwsze miejsce na 40. Druzbacce i 57. Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zespół Dolina Popradu wyróżnił się także na Międzynarodowym Festiwalu na Pograniczu Kultur w Jabłonce oraz na VII Jurajskim Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie. Szczególnym momentem był ich występ w Budapeszcie, co podkreśla międzynarodowy charakter i uznanie dla Zespołu.

Kończący się rok był dla Doliny Popradu pełen wyjątkowych osiągnięć i znaczących triumfów, co potwierdza ich status jako wybitnych ambasadorów regionalnej kultury i tradycji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot.: TVP Info

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź