miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Oskar Waligóra – piwniczański młody talent

0 597

Oskar Waligóra, mieszkaniec Piwnicznej- Zdroju i uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, zdobył uznanie w świecie motocyklowego sportu terenowego. Specjalizuje się w Hard Enduro i Super Enduro. Te ekscytujące dyscypliny i udane występy przyniosły mu miejsce w finale XX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2022. Kończący się 2023 rok może on uznać za bardzo udany.

Czytaj również: Dolina Popradu: Rok Pełen Triumfów

Waligóra trenuje od około 4 lat. Na pierwszy trening zabrał go jego tata. Dziś, po miesiącach ciężkiej pracy, może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami. Wśród nich jest 2. miejsce w Mistrzostwach Świata Super Enduro w klasie junior 85 i 5. miejsce w Enduro Panorama Romania. Jego pierwszym i obecnym trenerem jest Przemysław Kaczmarczyk.

Oprócz motocykli, Oskar ma również inne sportowe pasje, takie jak narciarstwo i jazdę rowerową typu enduro downhill. Jego sportowym idolem jest Billy Bolt, a głównym celem jest zdobycie tytułu Mistrza Świata.

Oskar nie zapomina o wsparciu, jakie otrzymuje. Wyrażając wdzięczność swoim sponsorom: tec2000, Exclusive doors i Motocykle Lublin, również angażuje się w działalność charytatywną. Wspiera m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz akcje pomocowe dla Bogdana Gumulaka i Jana Folgi.

W ostatnim czasie Waligóra odnotował znaczące sukcesy. Awansował do finału Mistrzostw Świata Super Enduro Riesa w Niemczech, zajmując ostatecznie 11. miejsce. W Gliwicach, podczas Mistrzostw Świata Super Enduro, zakwalifikował się do finału klasy Open, zdobywając 6. miejsce. W Mistrzostwach Świata Red Bull Erzbergrodeo w Austrii zakwalifikował się do finału w Mitas Rocket Ride, będąc wśród 40 najlepszych zawodników. W Grand Prix De France Super Enduro Lievin awansował do klasy open, zajmując 6. miejsce w pierwszym wyścigu i 4. w drugim, co pozwoliło mu zakończyć zawody na 5. pozycji.

Oskar Waligóra to postać godna uwagi w świecie motocyklowego sportu terenowego. Jego przyszłość w sportach motorowych wydaje się być bardzo obiecująca. Życzymy samych sukcesów!

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź