Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zarekwirowali 120 kg tytoniu i zakończyli nielegalny proceder

0 572

W wyniku prowadzonych przez ostatnie kilka miesięcy działań Urzędu Celno-Skarbowego oraz Komendy Powiatowej Policji w Limanowej funkcjonariuszom udało zatrzymać się dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych. Co więcej, w tej sprawie zarekwirowano m.in. prawie 120 kg nielegalnego tytoniu i 35 tys. sztuk papierosów.

 

Czyta również: Kolejne zatrzymanie w sprawie obrotu narkotykami

 

Działania prowadzone przez Kontrolę Celno-Skarbową Rynku nowosądeckiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie i Wydział Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w grudniu ubiegłego roku zaowocowały zajęciem nielegalnego alkoholu, tytoniu i papierosów w znacznych ilościach oraz zatrzymaniom dwóch podejrzanych. – Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 50 lat, kiedy sprzedawali na targowisku w gminie Łukowica wyroby tytoniowe, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Osoby te zajmujące się nielegalnym procederem ujęto na gorącym uczynku podczas przeprowadzania transakcji – informuje podkomisarz Jarosław Maciejka.

Na tym wspólne działania funkcjonariuszy z tych dwóch jednostek jednak się nie zakończyły. – W trakcie dalszego prowadzenia działań zostały odnalezione kolejne nielegalne produkty. W efekcie wspólnych działań prowadzonych na terenie targu w Łukowicy, w Nowym Sączu i w pobliskich miejscowościach w ręce funkcjonariuszy wpadło blisko 120 kg nielegalnego tytoniu oferowanego do sprzedaży i 35 000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 500 litrów nielegalnego alkoholu wyjaśnia kierownik Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku i Postępowania Celnego Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Nowym Sączu.

Ja podaje dalej Urząd Celno-Skarbowy osoby, które zajmowały się handlem tytoniową kontrabandą, czekają teraz konsekwencje prawne – do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna. – Wartość zatrzymanego towaru przekracza kwotę 130 tysięcy 900 złotych, natomiast straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych przekraczają kwotę 182,863 tys. zł – dodaje podkomisarz Jarosław Maciejka.

 

Zatrzymanie w podobnej sprawie miało także miejsce w Grybowie. Więcej na ten temat: Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi zlikwidowany przez Policję

 

Opr. MK
Źródło: Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie
Fot.: Izba Celna Przemyśl (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook

********************************* REKLAMA ***********************************

 

PRACA! Awangarda

 

Awangarda to ekskluzywny salon fryzjerski, działający od 15 lat na rynku. Wciąż chce się rozwijać i powiększać zespół, dlatego poszukuje ambitnych i utalentowanych osób, które chciałyby rozpocząć współpracę.

Do obowiązków będzie należało: strzyżenie, modelowanie, pielęgnacja i koloryzacja włosów klientów, doradztwo w zakresie doboru fryzur i zabiegów, dbanie o stanowisko pracy i wizerunek salonu.

Jeśli Twoją specjalizacją są tylko koloryzacje, albo upięcia lub strzyżenia to również jest miejsce w zespole.

Oczekiwania: samodzielna praca przy stanowisku, wysoka kultura osobista, umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra komunikacja z klientem, kreatywność.

Warunki: pracę na pełen etat lub na 1/2 etatu, atrakcyjne warunki zatrudnienia, profesjonalne szkolenia fryzjerskie, w pełni wyposażone stanowisko pracy, w sprzęt najwyższej jakości, elastyczne godziny pracy, każda niedziela i święta wolne, doświadczony fryzjer ma do dyspozycji asystenta.

 

Praca na produktach Wella, Goldwell, L’oreal.

Masz pytania - napisz biuro@StudioAwangarda.pl

Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.