miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym! [ZDJĘCIA]

0 323

W sobotę (12 stycznia) ok. godz. 7:58 w miejscowości Podole-Górowa w gminie Gródek nad Dunajcem doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia drogowego jeden z kierowców został poszkodowany.

 

Czytaj również: Gmina Gródek nad Dunajcem: Dziecko i dwie osoby dorosłe w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów, tj. osobowego oraz ciężarowego. Pojazdy znajdowały się częściowo na jezdni, a częściowo na poboczu. W samochodzie marki Volkswagen podróżowały dwie osoby – kierujący uskarżał się na dolegliwości, natomiast pasażer nie odniósł żadnych obrażeń. W chwili przybycia na miejsce zastępu Straży Pożarnej pasażer znajdował się poza pojazdem, a kierowca na miejscu pasażera. W samochodzie ciężarowym podróżował sam kierujący, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odłączono klemy akumulatora w Volkswagenie. Poszkodowanego przekazano pod opiekę załogi karetki Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo odłączono klemy akumulatora w samochodzie ciężarowym. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Po zakończeniu działań dochodzeniowych, Pomoc Drogowa zabrała uszkodzony samochód osobowy. Samochód ciężarowy pozostał na miejscu. Na miejscu pozostała również Policja oraz kierujący samochodem MAN – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Podole-Górowa zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie dwie i pół godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź