Sterował łodzią pod wpływem alkoholu! Policyjni wodniacy zatrzymali go na Jeziorze Rożnowskim

Sobotni wieczór na Jeziorze Rożnowskim zakończył się dla jednego ze sterników „jedynie” konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialny mężczyzna prowadził łódź pod wpływem alkoholu, co mogło doprowadzić do tragedii. Na szczęście czuwali policyjni wodniacy.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Pijany 49-latek bez uprawnień prowadził samochód! Wpadł w ręce lubelskich policjantów

 

– Podejrzenie policjantów Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie, którzy patrolowali ten akwen w dniu 29 czerwca wzbudziła łódź, która pływała przy użyciu silnika spalinowego w strefie ciszy, co jest wykroczeniem. Funkcjonariusze skontrolowali łódź oraz sterującego nią mężczyznę. 41-latek posiadał wszystkie wymagane dokumenty podczas kontroli jednostki pływającej, ale wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Kiedy policjanci poddali sternika badaniu na trzeźwość okazało się, że mężczyzna ma go w organizmie aż 2 promile – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Łódź wraz ze sternikiem oraz pasażerem została odholowana na pobliską przystań. Teraz niefrasobliwemu sternikowi grozi nie tylko kara grzywny za złamanie prawa ochrony środowiska, ale będzie musiał również ponieść konsekwencje sterowania łodzią w stanie nietrzeźwości, co jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS (archiwum)

Komentarze Facebook
alkoholjezioroŁódźmężczyznapolicjancipromilerożnowskiesternik
Comments (0)
Add Comment