miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Pijany 49-latek bez uprawnień prowadził samochód! Wpadł w ręce lubelskich policjantów

0 1 788

W piątek (21 czerwca) ok. godz. 19:00 lubelscy policjanci po służbie udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu osobowego. Sytuacja miała miejsce w Krynicy-Zdroju. 49-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu. Ponadto, jak się później okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Pobili 15-latka dla pieniędzy! Policjanci ich zatrzymali

 

Sierż. szt. Katarzyna Kulasiewicz – policjantka Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz asp. szt. Grzegorz Kura – przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, jadąc przez Krynicę-Zdrój zauważyli kierowcę samochodu osobowego, którego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. W związku z tym podejrzeniem funkcjonariusze natychmiast zainterweniowali.

– Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy Volkswagena. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że 49-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź