miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rolety – jakie są ich rodzaje? Jakie warto wybrać?

0 443

Okna niejednokrotnie nazywane są oczami domu. To właśnie przez nie można obserwować to, co dzieje się na zewnątrz, ale i wpuścić do wnętrza pomieszczenia odpowiednia ilość światła. Jednak obecnie budownictwo mieszkaniowe, czy to wielo, czy jednorodzinne stawia przed właścicielami mieszkań i domów wyzwanie, jakim jest osłonięcie się od ciekawskich spojrzeń przechodniów czy sąsiadów, bez jednoczesnego całkowitego ograniczanie dostępu do światła dziennego. Jednym z rozwiązań pomocnych w tej kwestii są rolety. Obecnie są one dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu praktycznie każdy dobierze model i kolor idealnie pasujący do wnętrza, w którym będą się one znajdowały. Jakie są najpopularniejsze rodzaje rolet? Które z nich warto wybrać?

Klasyczne rolety – cały czas na topie
W sklepach można znaleźć coraz to nowsze produkty, które pozwalają na osłonięcie okien przed spojrzeniami sąsiadów, czy ochronić wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednak klasyczne rolety wykonane z grubej i odpornej tkaniny cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że można je dopasować idealnie do każdego wnętrza zarówno pod względem koloru, faktury materiału, jak i rozmiaru. Przykłady takich rolet można znaleźć na stronie internetowej rolety.eu.

Decydując się na taki rodzaj rolet, warto swoją uwagę zwrócić również na modele, które wykonane są z tkanin nieprzepuszczających słońca lub wykończonych od zewnętrznej strony specjalną powłoką. Ma ona na celu odbijanie promieni słonecznych, dzięki czemu pomieszczenie takie nie będzie się zbyt mocno przegrzewać w ciepłe dni. Takie rolety szczególnie polecane są do pomieszczeń położonych od strony południowej oraz na poddaszach.

Nowoczesne rolety z fakturą 3D
Inną ciekawą propozycją są rolety 3D, które idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Montuje się je i użytkuje podobnie jak klasyczne rolety, z tym, że materiał jest uformowany tak, aby wyglądał jak plisowany. Taka faktura sprawia, że rolety są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także i dekoracją okna.

Rolety rzymskie – ponadczasowa elegancja
Do wnętrz o klasycznym wystroju idealnym rozwiązaniem będą rolety rzymskie. Taka roleta nie zawija się na rolce. Po jej zaciągnięciu tworzą się dekoracyjne fałdy, które stanowią ciekawą ozdobę okna. Również one dostępne są w wielu kolorach, a także wzorach, co pozwala na dobranie takiej, która będzie najlepiej pasować do wystroju pomieszczenia. Tak udekorowane okno nie będzie już potrzebowało żadnych dodatków.

Materiał informacyjny partnera

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź