miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Estakada na Tarnowskiej do remontu – zmiana organizacji ruchu

1 1 135

Estakada na ul. Tarnowskiej w końcu doczeka się remontu. Prace z tym związane rozpoczną się już w najbliższą środę (17 lipca). Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami wyłączony zostanie jeden pas ruchu. Remontem zostanie objęty ponad 100 metrowy odcinek estakady. 

 

Czytaj również: Święto Małgorzat w sądeckim magistracie [Zdjęcia]

 

Dotychczasowa konstrukcja zostanie wyburzona i wykonana od nowa. – Na wstępie chce przeprosić mieszkańców za kolejne utrudnienia w ruchu. Mam nadzieje, że nie spowodują one dużych problemów komunikacyjnych. Te prace musimy wykonać przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, bo estakada jest w fatalnym stanie – powiedział prezydent Ludomir Handzel

Początek prac związany będzie z robotami rozbiórkowymi przylegającego chodnika. Kolejno nastąpi rozebranie konstrukcji wsporczej, wykonanie podjazdu dla wiertnicy oraz rozpoczęcie palowania.

W związku z przebudową drogi zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu (od ronda Jana Pawła II do Góry Zabełeckiej). Na tym odcinku zamknięty dla ruchu zostanie skrajny pas ruchu (od strony chodnika) ruch będzie się odbywał po pozostałych dwóch pasach w obydwu kierunkach.

Rafał Kmak
fot. archiwum | miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxa121 pisze

    Dobra decyzja. To byl wstyd dla tego miasta. Troche uciazliwe to będzie ale za trzy miesiace będzie po remontch w miescie.

Zostaw odpowiedź