miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Postojowe: 32,5 miliona złotych trafiło na Sądecczyznę, 133,3 mln zł w Małopolsce i 1,2 mld zł w skali kraju

0 284
W województwie małopolskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych do dziś wypłacił świadczenia postojowe ponad 67 tys. osób. Sądecka placówka zrealizowała ponad 16 tys. przelewów z postojowym, których kwota przekroczyła 32,5 mln złotych. Łączna kwota przelewów to niemal 133,3 mln złotych. W całym kraju przelewy z postojowym trafiły na konta 628 tys. osób na kwotę 1,2 mld złotych.

 

Czytaj również: Tragiczna droga do remontu! Broniewskiego doczeka się modernizacji? – KLIK

 

Krakowski oddział ZUS wypłacił 32,6 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę przeszło 64 mln złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 16 tys. przelewów z postojowym, których kwota przekroczyła 32,5 mln złotych. W chrzanowskim ZUS wysokość wypłaconych środków to niemal 20 mln złotych, przelewy trafiły zaś do 9,9 tys. osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 8,3 tys. świadczeń, na kwotę 16,8 mln złotych.
 
W całym kraju wypłacono już niemal 628 tys. świadczeń postojowych – na kwotę ponad 1 mld 200 mln złotych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Taki sposób złożenia wniosku zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia w nim błędu i przyspieszy jego obsługę.
 
Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź