miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Targi Eko-Dom, Eko-Life

0 2 148
W dniach 30-31 marca (sobota-niedziela) w Nowym Sączu odbędą się XXIII Targi Budowlane Eko-Dom, Eko-Life. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej MOSiR (ul. Nadbrzeżna 35).
 
 
Dzisiaj szukamy przedmiotów, materiałów, produktów, które w swojej nazwie mają “Eko”. Ale czy aby na pewno tak jest? Podczas targów będzie można nie tylko zobaczyć, ale również spróbować, sprawdzić tego typu wyrobów. Organizatorzy postanowili połączyć produkty ekologiczne dla domu, zdrowia i naszego otoczenia.
 
W trakcie targów odbędą się pokazy, prelekcje, porady, warsztaty “Las w słoiku”. Dla najmłodszych przewidziano budowanie i projektowanie w Klubie Kreatywnego Inżyniera FLOJAMO. A do tego konkurs dla zwiedzających – główna nagroda TV LED 40′ – odwiedź Targi, a może będzie Twój. Losowanie nagrody odbędzie się w niedziele 31.03. o godzinie 16:00.
 
 

– Zmieniają się trendy, zmienia się i nasze wydarzenie. Tegoroczna impreza w Nowym Sączu oprócz charakteru budowlano-instalacyjnego będzie miała również coś więcej przekonuje Wioletta Ochman, organizatorka wydarzenia. Wśród wystawców znajdą się stoiska produktów ze zdrową żywnością, kosmetykami, produktami dla zdrowia i urody. Będzie można zapoznać się z ofertą, otrzymać fachowe porady, zasięgnąć opinii, a nawet sprawdzić swój stan zdrowia – dodaje.

– Napisaliśmy powyżej coś więcej, ponieważ w roku bieżącym ponownie mamy przyjemność gościć instytucje finansowe, które pomogą Państwu podjąć decyzję jakie źródło finansowania inwestycji wybrać, aby było ekonomiczne i korzystne – wyjaśnia Ewelina Curzydło, pracownik firmy. – Nadal walczymy o Czyste Powietrze, dlatego też swoja ofertę ekologicznych urządzeń grzewczych zaprezentują producenci i dystrybutorzy. A jeśli chcecie mieć własną elektrownie, zapraszamy na stoiska firm, które w ofercie będą mieć fotowoltaikę – dodaje.

Kochasz las i przyrodę? Świetnie! Bo my też! Stąd narodził się pomysł nawiązania współpracy z  Mdeco with love for decorations. Jest to firma która poprowadzi dla Państwa warsztaty Las w Słoiku – Twój własny kawałek natury. Warsztaty typu DIY. Każdy LAS jest niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycją, która dzięki odpowiednio dobranemu podłożu i wyselekcjonowanym roślinom nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Patrz, podziwiaj i obserwuj SWÓJ Las!   

Na warsztatach dowiesz się:
– skąd się wzięły lasy w słoiku, poznasz ich pochodzenie i etymologię,
– jak dzielimy rodzaje lasów z uwagi na wykorzystane w nich rośliny i rodzaje podłoża,
– jak dobrać odpowiednie naczynie i dekoracje.
Nauczysz się :
– przygotować odpowiednie podłoże
– zasadzić odpowiednie rośliny
– pielęgnować swój las

Dla fanów motoryzacji też coś mamy. Lokalne salony samochodowe zaprezentują najnowsze modele aut – jest szansa, że pojawią się również te najbardziej ekologiczne, czyli elektryczne, które pomału podbijają polski rynek.

 

Rafał Kmak
fot. organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź