miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wybory za niespełna 6 tygodni. Mieszkańcy gminy Chełmiec gotowi na zmiany?

1 3 374

Już za niespełna 6 tygodni wybory samorządowe. Wszyscy podejmiemy decyzję o przyszłości naszych Małych Ojczyzn. Wybierzemy gospodarzy regionów: prezydentów, burmistrzów oraz wójtów. Dodatkowo nasz głos 7 kwietnia 2024 r. wybierze radnych wszystkich szczebli: województwa, powiatu, miasta oraz gminy. Oddamy łącznie 4 głosy. Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec” twierdzi, że wybory to trudny okres. Każdy przekonuje, ale nie każdy robi to uczciwie. Kmak podpowiada mieszkańcom, na co w szczególności muszą zwrócić uwagę. – Musimy bacznie przyglądać się wszystkim kandydatom. Koncentrują się oni na promowaniu swoich „wybitnych” osiągnięć i poświęceniu dla dobra mieszkańców, prezentując wyidealizowany obraz siebie, aby zwieść wyborców. Manipulują, obiecują i często wprowadzają w błąd. Weryfikujmy, to co nam mówią – twierdzi Rafał Kmak. Jak potoczą się losy gminy Chełmiec? Mieszkańcy podejmą decyzję już niebawem.

Czytaj również: „Gmina Chełmiec nie spełnia oczekiwań mieszkańców”. Rafał Kmak: „Czas na zmiany w Gminie Chełmiec!”

Drodzy Mieszkańcy Gminy Chełmiec,

Zbliżają się wybory samorządowe, które będą czasem intensywnej rywalizacji. W tej nierównej walce będziemy mieli okazję poznać kandydatów na radnych naszej ukochanej Małej Ojczyzny. Nazywam ją nierówną, ponieważ obecny wójt nadzoruje działania, aż trzech komitetów wyborczych.

Ponad setka kandydatów na radnych wkrótce ruszy do akcji. Niestety, wśród nich znajdują się osoby, które nie spełniły w poprzednich kadencjach pokładanych w nich oczekiwań. Nie wsłuchiwały się w głosy mieszkańców oraz ich potrzeby.

Musimy bacznie przyglądać się wszystkim kandydatom. Koncentrują się oni na promowaniu swoich „wybitnych” osiągnięć i poświęceniu dla dobra mieszkańców, prezentując wyidealizowany obraz siebie, aby zwieść wyborców. Manipulują, obiecują i często wprowadzają w błąd.

A jak będą zachowywać się po wyborach? Arogancja, bezczelność, egocentryzm, a czasem nawet chamstwo i pogarda dla innych. Zachęcam do poważnej i rzetelnej analizy oraz sprawdzania „ich wszystkich”. 

Obecna rada składa się głównie z osób tego samego pokroju. Przeważnie biernych, którzy popadli w rutynę. To musi się zmienić. Wymieńmy radnych, odświeżmy samorząd. Wybierzmy nowego, odpowiedzialnego wójta naszej gminy oraz radnych, którzy będą współpracować z wójtem, nie będą jego „poddanymi”, czy „sługami”.

Jako prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec” uważam, że kampania wyborcza powinna skupić się na kwestiach, które obecnie są pomijane przez rządzących w gminie. Obecni radni nie słuchają opinii zwykłych mieszkańców. Najwyższa pora, aby to zmienić. Gmina nie działa właściwie, nie spełnia podstawowych potrzeb niektórych grup społecznych. Nasze władze nie konsultują swoich działań z mieszkańcami.

17 lat to zbyt długo, aby rządziła jedna osoba.
Najwyższy czas to zmienić. Czas na zmiany w gminie Chełmiec! Nie bójmy się zmiany na lepsze!
Wspólnie stwórzmy nowoczesną gminę na miarę XXI wieku!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Rafał Kmak
Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Gminy Chełmiec”

Materiał informacyjny Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jadźka pisze

    Zagłosuję tylko i wyłącznie na komitet który wystawi na pierwszym miejscu sołtysa Zygmunta Plewę.

Zostaw odpowiedź