miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

22-latek bez uprawnień prowadził BMW! Policjant po służbie go zatrzymał

0 2 833

Dzięki dobrej pamięci oraz refleksowi sierżant Jacek Łukasik, funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu będąc po służbie udaremnił dalszą jazdę 22-letniemu mężczyźnie, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Nietrzeźwy kierowca tira w centrum miasta!

 

– W swoim czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem przez ul. Żółkiewskiego w Nowym Sączu, sierżant Łukasik zauważył BMW i kierowcę, którego kilka dni wcześniej zatrzymywał do kontroli drogowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ten mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów i w tym momencie popełniał przestępstwo. Bez chwili namysłu policjant pojechał za samochodem, a kiedy ten zatrzymał się na parkingu przy jednym z centrów handlowych, funkcjonariusz okazał mężczyźnie swoją legitymację służbową i o zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego sądeckiej komendy. Chwilę później na parkingu pojawił się partol Policji, który po sprawdzeniu w bazie danych potwierdził, że 22-latek od kwietnia 2018 roku ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ w okresie dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełnił trzy wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

sierżant Jacek Łukasik, funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
sierżant Jacek Łukasik, funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Niestety młody kierowca nie wyciągnął wniosków ze spotkań z mundurowym, które zakończyły się dla niego wszczęciem postępowania z art. 180a Kodeksu karnego (Prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami) i jeszcze trzykrotnie został przyłapany przez policjantów na popełnianiu tego samego przestępstwa. Choć sprawa 22-latka jest prowadzona przez sądeckich kryminalnych w formie dochodzenia, to już została objęta nadzorem prokuratorskim.

Za popełnione przestępstwa zgodnie z treścią art. 180a Kodeksu karnego mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Mając na uwadze fakt, że 22-latek dopuścił się tych przestępstw w krótkim odstępie czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, sąd może orzec zwiększoną karę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, Lubuska Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź