miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

25-latek spowodował kolizję, miał 1,5 promila i groził maczetą poszkodowanym

0 1 053

Grybowscy policjanci zatrzymali 25-letniego kierowcę, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję, po czym groził poszkodowanym 50-centymetrową maczetą. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a w kieszeni bluzy miał metamfetaminę.

 

Czytaj również: Zginęły dwie nastolatki – prokuratura zakończyła śledztwo. 22-latek odsiedzi 8 lat?

 

Kiedy w piątek, 1 października br. około godziny 21:30 dwóch mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem wracało samochodem do domu przez jedną z miejscowości gminy Korzenna, nagle kierujący fordem, który jechał za nimi, nie wyhamował i uderzył w tył oraz bok ich audi.

 

 

Sprawca zderzenia nie zatrzymał się tylko ich wyprzedził i pojechał dalej, usiłując na wąskich bocznych drogach, zgubić jadących za nim poszkodowanych. W pewnej chwili uciekinier zatrzymał się, wysiadł z forda z maczetą w ręku i zaczął grozić mężczyznom podróżującym audi, po czym ponownie wsiadł do samochodu i odjechał w stronę stacji paliw, w której pobliżu zaparkował.

W międzyczasie o sytuacji została powiadomiona Policja. Kiedy sprawca usłyszał sygnały nadjeżdżającego radiowozu, zaczął uciekać w kierunku składu budowlanego. Tam został ujęty przez kierującego audi, a następnie został zatrzymany przez grybowskich policjantów. Agresywny mężczyzna został przebadany na trzeźwość – okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie, którym kierował, funkcjonariusze znaleźli około 50-centymetrową maczetę oraz tzw. wiatrówkę. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania odzieży mężczyzny, mundurowi natrafili w jednej z kieszeni na woreczek strunowy, w którym znajdował się biały proszek. Badanie substancji narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Dodatkowo, okazało się że 25-letni mieszkaniec gminy Grybów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutów kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych oraz posiadania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Ponadto mieszkaniec gminy Grybów odpowie również za popełnione wykroczenia.

źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź