miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

30-latek trafił w ręce Policji. Kradł quady i włamywał się do domów

0 1 547

Funkcjonariuszom Policji udało się zatrzymać 30-letniego Sądeczanina, który m.in. ukradł dwa quady warte w sumie prawie 40 tys. złotych. Oprócz tego mężczyzna na terenie kilku gmin włamywał się do domków letniskowych i domów jednorodzinnych przywłaszczając sobie sprzęt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Czytaj również: 28 zarzutów dla mężczyzn płacących cudzą kartą!

 

W grudniu i styczniu łupem włamywacza padły quady o łącznej wartości 37 tys. zł. – W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej, przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju oraz pomocy Straży Leśnej Nadleśnictwa Nawojowa i Krynickiej Grupy GOPR, odzyskali dwa utracone quady. Policjanci ustalili, że końcem stycznia sprawca włamał się do garażu typu “blaszak” w jednej z miejscowości na terenie gminy Kamionka Wielka i z jego wnętrza zabrał quad marki Polaris o wartości 12 tys. zł. Podobne zdarzenie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku, kiedy to z garażu na terenie posesji w gminie Rytro, ktoś zabrał quad marki CF Moto wart 25 tys. zł – informuje mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak podaje dalej Policja, w wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że tych dwóch kradzieży dokonał 30-letni mieszkaniec gminy Łabowa. – W efekcie podjętych działań, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a następnie przedstawili mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem. Oprócz kradzieży quadów policjanci udowodnili 30-latkowi również inne kradzieże z włamaniem, głównie do domków letniskowych i nowo wybudowanych domów na terenie gminy Nawojowa, Rytro i Stary Sącz, skąd wynosił on m.in. elektronarzędzia i rowery – dodaje mł. asp. Justyna Basiaga.

Zgodnie z prawem karnym za kradzieże z włamaniem 30-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

 

Opr. MK
Źródło: KMP NS
Fot.: KWP Radom (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź