miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

9-letni chłopiec wypadł z okna! W ciężkim stanie trafił do szpitala w Krakowie [WIDEO]

0 1 568

W poniedziałek (6 sierpnia) ok. godz. 21:50 w miejscowości Szalowa, w gminie Łużna doszło do groźnego wypadku z udziałem dziecka. 9-letni chłopiec podczas zabawy wypadł z okna. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Znowu wypadek na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickiewicza [ZDJĘCIA]

 

– 9-letni chłopiec przebywał wraz z innymi dziećmi z Mazowsza na obozie wakacyjnym w jednym z ośrodków sportowych na terenie Szalowej. Ok. godz. 21:50, w trakcie zabawy w „chowanego” wyskoczył on na okno, nie wiedząc, że jest ono otwarte, zaplątał się w firankę i tym sposobem wypadł z niego na zewnątrz. Okno znajdowało się na wysokości ok. 5 metrów, a w wyniku upadku chłopiec uderzył w kostkę brukową i doznał poważnych obrażeń. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Krakowie. Jak udało nam się ustalić, obóz był zgłoszony, a opiekunowie byli trzeźwi – poinformował asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

 

Szalowa, 10latek wypadl z okna. Po poszkodowanego przylecial LPR.więcej informacji w artykule: http://gorlice112.pl/szalowa-lpr-przylecial-9-latka-ktory-wypadl-okna/

Opublikowany przez Gorlice112.pl Poniedziałek, 6 sierpnia 2018

 

Poszkodowane dziecko ma złamanie otwarte oraz wstrząs mózgu i dlatego konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w celu szybszego transportu.

Czynności na miejscu zdarzenia w Szalowej prowadziły zastępy z: JRG Gorlice, OSP Łużna oraz OSP Szalowa, a także patrol Policji z Gorlic i załoga Pogotowia Ratunkowego z Łużnej.

Agnieszka Michalik
Fot.: OSP Małkinia Górna (zdjęcie ilustracyjne)

wideo: FB | Gorlice112.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź