miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

9 zastępów Straży i 62 strażaków walczyło z ogniem. Z konstrukcji niewiele zostało [Zdjęcia]

0 1 100

W środę w nocy w Moszczenicy Niżnej (gm. Stary Sącz) doszło do groźnego pożaru zabudowania gospodarczego. W wyniku intensywnego ognia zagrożone były dwa budynki mieszkalne oraz garaż. Straży pożarnej udało się opanować żywioł, niestety uszkodzona została praktycznie cała konstrukcja. Działania straży trwały prawie 3 godziny. W akcji uczestniczyło 9 zastępów PSP i OSP oraz 62 strażaków.

 

Czytaj również: Czołówka dwóch Volkswagenów. Cztery osoby w szpitalu [Zdjęcia]

 

22 września o godzinie 20.03 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz z najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do działań w Moszczenicy Niżnej (gm. Stary Sącz). Po przybyciu na miejsce pożaru ustalono, że palił się budynek gospodarczy, który w całości objęty był ogniem. Zagrożone były dwa budynki mieszkalne oraz garaż. Wszystkie osoby zamieszkujące w pobliżu pożaru nie uskarżały się na żadne dolegliwości. 

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek  oraz w obronie na budynki mieszkalne. Oświetlono teren działań. Zasilanie wodne zorganizowano z hydrantu podziemnego oddalonego od miejsca pożaru o około 100 m. Po stłumieniu płomieni ściągnięto dachówki przy pomocy bosaka. Następnie przystąpiono do ugaszenia palącej się konstrukcji dachu,  a następnie przy pomocy pilarek do cięcia drewna rozebrano konstrukcje dachu. Nadpalone belki usuwano w bezpieczne miejsce oraz przelewano je wodą.

Na miejsce dotarła mini koparka, przy pomocy której sukcesywnie usuwano ze środka słomę, która była dogaszana. Po zakończeniu działań sprawdzono pogorzelisko w celu wyeliminowania zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Na miejscu został zastęp OSP Moszczenica Niżna w celu dozorowania pogorzeliska. Działania 9 zastępów i 62 strażaków trwały prawie trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź