miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Brawo Adrian! Szacun Łukasz! Komendant podziękował uczniom sądeckiego „gastronoma” za wzorową postawę

1 2 160

Adrian i Łukasz – uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, którzy odebrali złodziejowi plecak i zwrócili go okradzionej kobiecie, otrzymali we wtorek, (14 listopada br.) podziękowania i listy gratulacyjne z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu.

Czytaj również: Powiatowe Centrum Sportu – największa inwestycja tej kadencji!

Do zdarzenia doszło 2 listopada br. w rejonie skrzyżowania ulicy Stanisława Staszica z ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu, kiedy uczniowie pobliskiego „gastronoma” wracali z wycieczki do budynku szkoły. Wówczas nieznajoma kobieta zaczęła krzyczeć, że została okradziona. Dwóch uczniów – Adrian i Łukasz natychmiast ruszyło z pomocą. Nastolatkowie dogonili złodzieja, odebrali mu plecak, po czym zwrócili go prawowitej właścicielce, która była bardzo wdzięczna za ich bohaterską postawę.

– Cieszę się, że znalazłem się w takiej sytuacji – powiedział Łukasz. – Razem z kolegą jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy pomóc osobie, która znalazła się w potrzebie – dodał Adrian.

Insp. dr Krzysztof Dymura, w obecności swojego I zastępcy, mł. insp. Adama Bukańskiego, podczas spotkania podziękował uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu za okazanie bezinteresownej pomocy nieznajomej kobiecie, która została okradziona. Komendant przekazał wyrazy uznania również rodzicom Adriana i Łukasza, a także pogratulował wzorowych uczniów obecnej na spotkaniu dyrektor placówki, Pani Katarzynie Jankowicz oraz nauczycielce, Pani Beacie Pawłowskiej.

Szef sądeckich policjantów wręczając okolicznościowe listy gratulacyjne, podkreślił, że „we współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją”. Komendant wyraził także przekonanie, że to doświadczenie, które z pewnością jest powodem do dumy, będzie w przyszłości motywować Adriana i Łukasza do kolejnych prospołecznych działań, a dla rówieśników będzie dobrym przykładem.

Jestem dumna, że uczniowie naszej szkoły wykazali się taką postawą. Gratuluję rodzicom i nauczycielom świetnej pracy wychowawczej, a chłopcom życzę, żeby chęć pomagania innym towarzyszyła im w przyszłości – powiedziała Katarzyna Jankowicz.

Gratulujemy odwagi i wzorowej postawy.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. JP pisze

    Zamiast dyplomów to może jakiś głośnik bluetooth z warszawy by mogli dać

Zostaw odpowiedź