miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Częściowo zwęglone ciało 42-latka w budynku mieszkalnym. Dramat w środku nocy [Zdjęcia]

0 4 283

Dzisiejszej nocy (31 lipca) o godzinie 3.19 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, OSP Głębokie, OSP Kosarzyska oraz OSP Łomnica zadysponowane zostały do działań w Piwnicznej Zdroju na ulicę Śmigowskie. Podczas działań gaśniczych natrafiono na częściowo zwęglone ciało 42-letniego mężczyzny. Działania licznych zastępów straży pożarnej, pogotowia oraz policji trwały prawie 3 godziny. Okoliczności zdarzenia bada sądecka prokuratura.

Czytaj również: Dachowanie osobówki! Jedna osoba nie żyje [Zdjęcia]

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń murowanego budynku mieszkalnego. W budynku mogły znajdować się osoby. Jedna mieszkanka przebywała na zewnątrz. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, prowadzone były działania mające na celu oddymienie pomieszczeń. Podczas prowadzonych działań gaśniczych strażacy odnaleźli w pomieszczeniu, które było objęte pożarem częściowo zwęglone ciało 42 letniego mężczyzny. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga potwierdziła zgon mężczyzny – poinformowała Państwowa Straż Pożarna.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu odłączenia prądu od budynku, zbudowaniu jednej linii gaśniczej, wprowadzeniu do wnętrza roty wyposażonej w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz kamerę termowizją w celu zlokalizowania ogniska pożaru oraz podjęcia skutecznych działań gaśniczych. Pożar zlokalizowano. Otwarto okna w całym budynku i zastosowano wentylację mechaniczną po czym sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną i miernikami gazowymi, nie stwierdzając zagrożenia. Działania strażaków trwały prawie dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź