miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Kombajn wpadł do potoku! Kierowca w szpitalu

0 1 068

W sobotę (20 lipca) ok. godz. 17:00 w miejscowości Podole-Górowa w gminie Gródek nad Dunajcem kombajn wypadł z drogi i stoczył się do potoku. Kierowca został poszkodowany.

 

Czytaj również: Librantowa: Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik! Śmigłowiec LPR w akcji [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do wypadnięcia pojazdu rolniczego typu kombajn z drogi oraz stoczeniu się do cieku wodnego. Kombajn znajdował się częściowo na dachu. Kierujący wydostał się o własnych siłach i znajdował się w pozycji siedzącej na poboczu drogi, oczekując na przybycie służb ratunkowych. Kierujący uskarżał się na dolegliwości. Równocześnie z pierwszym zastępem Straży Pożarnej na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga udzieliła pomocy poszkodowanemu. Z pojazdu do cieku wodnego nastąpił obfity wyciek oleju napędowego oraz oleju silnikowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu mat oraz rękawów sorpcyjnych, a także spryskaniu pozostałego filmu olejowego dyspergentem. Z uwagi na obfity wyciek oleju napędowego oraz oleju silnikowego do cieku wodnego, zadysponowano ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG 1 Tarnów w celu usunięcia uszkodzonego pojazdu. Dalsze działania polegały na ograniczeniu wycieku poprzez podstawienie plastikowego pojemnika, do którego zlewał się olej napędowy. Odcięto zasilanie elektryczne w uszkodzonym pojeździe. Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG 1 Tarnów, przystąpiono do wyciągnięcia uszkodzonego pojazdu z cieku wodnego. Użyto do tego wciągarki hydraulicznej samochodu SCRT JRG 1 Tarnów oraz wciągarki hydraulicznej ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG 1 Nowy Sącz. Postawiono pojazd na koła i wyciągnięto na pobliską łąkę. Zabezpieczono pojazd przed przemieszczaniem się. Spryskano dyspergentem pozostały film oleju w cieku wodnym – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Podole-Górowa zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie trzy godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź