miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Gródek nad Dunajcem: Pożar wybuchł w kotłowni! Sąsiedzi przybiegli z pomocą [ZDJĘCIA]

0 695

W piątek (8 lutego) ok. godz. 12:00 w miejscowości Podole-Górowa w gminie Gródek nad Dunajcem, w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego powstał pożar. Został on przygaszony przez sąsiadów za pomocą śniegu oraz wiader z wodą. Nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Palił się lokal gastronomiczny na ul. Czarny Potok!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni na poziomie parteru budynku mieszkalnego. Ogień został przygaszony przez sąsiadów za pomocą śniegu oraz wiader z wodą. W chwili powstania zdarzenia w budynku nikt nie przebywał. Prąd w budynku został odłączony przez wyłączenie bezpieczników, zawór gazu ziemnego zakręcony. Ratownicy dotarli na miejsce samochodem SLRR Nissan, zastępy gaśnicze pozostały ok. dwustu metrów od miejsca zdarzenia. Dojazd prowadził stromą, wąską drogą. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, usunięciu na zewnątrz spalonego opału (węgiel, drewno) i dogaszeniu go wodą z instalacji wodnej budynku. Sprawdzono kamerą termowizyjną miejsce pożaru oraz sąsiadujące pomieszczenia, a detektorem wielogazowym pomieszczenia w budynku. Oddymiono pomieszczenia za pomocą wentylatora oddymiającego. W pomieszczeniu bezpośrednio przyległym do kotłowni ze ścian oraz sufitu usunięto część okopconych paneli. Po oddymieniu dokonano ponownej kontroli pomieszczeń – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Podole-Górowa zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem, Rożnów oraz Przydonica.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź