miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec: Samochód osobowy zderzył się z dostawczym! [ZDJĘCIA]

0 709

W piątek (8 lutego) ok. godz. 19:07 w miejscowości Biczyce Dolne w gminie Chełmiec doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Podróżowali nimi sami kierowcy, żaden z nich nie został poszkodowany. Działania strażaków trwały dwie godziny.

 

Czytaj również: Kadcza: Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK 28 doszło do zderzenia dwóch samochodów, tj. osobowego i dostawczego. Pojazdy znajdowały się na jezdni i blokowały jeden pas w kierunku Limanowej. Samochód marki Honda wyłamał bariery ochronne i był oparty na nich. Podróżował nim sam kierujący i znajdował się w karetce transportowej, która najechała na zdarzenie. Samochodem dostawczym marki Nissan podróżował sam kierujący, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu znajdował się patrol Policji. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu klem akumulatora w uszkodzonych pojazdach. Kierowcę Hondy przekazano pod opiekę załogi karetki Pogotowia Ratunkowego przybyłej na miejsce. Po przebadaniu kierujący samochodem Honda pozostał na miejscu zdarzenia. Na miejsce działań przybyła Służba Drogowa. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji, usunięto pojazdy na pobocze przy użyciu samochodu pożarniczego. Usunięto pozostałości po kolizji z jezdni. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem. Przekazano pracownikom Służby Drogowej informację o konieczności doczyszczenia jezdni i zabrania pozostałości po kolizji oraz zużytego sorbentu z drogi i pobocza. Na miejsce przybyła Pomoc Drogowa – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Biczycach Dolnych zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i OSP Niskowa. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź